РЕНОВИРАМО НАШУ ШКОЛУ

Датум: 11. Septembar 2023 22:53 Категорија: Новости

Током летњег распуста потрудили смо се да нашим ученицима реновирањем школе улепшамо почетак нове школске године.
Школа је окречена, реновиран је женски тоалет у приземљу, а урађене су  нове степенице на свим улазима у школу.
У издвојеном одељењу Велики Поповац почетком јула месеца постављено је дечије игралиште " Пчелица" као донација Дирекције за омладину у спорт.

АКТИВНОСТ - У ТУЂИМ ЦИПЕЛАМА -

Датум: 10. Septembar 2023 22:43 Категорија: Новости

У оквиру тематске наставе која је ове недеље била реализована у нашој школи, ученици трећег разреда су органозовали активност "У туђим ципелама" којом су се ученицима првог разреда представили на занимљив начин. Сви ученици су били костимирани и представљали су одређени лик у који су се премаскирали.

ИЗЛОЖБА МИЛУТИНА ДУШАНОВИЋА

Датум: 10. Septembar 2023 18:49 Категорија: Достигнућа

У Галерији "Круг" у четвртак 7. 9.2023.године отворена је прва самостална изложба ученика шестог разреда наше школе Милутина Душановића, најмлађег члана ULUP-a.
Mилутин још од раног детињства показује велико интересовање за ликовну и музичку уметност, а од девете године излаже на колективним изложбама Удружеа ликовних уметника Петровац на Млави.

ИНТЕРАКТИВНА ТАБЛА

Датум: 08. Septembar 2023 12:40 Категорија: Новости

Донацијом фирме Huawei  наша школа је добила на поклон најновији тип интерактивне табле који ће се користити у настави.
Том приликом наша школа  је била једна од седам изабраних школа којима се путем иинтерактивне табле 1.септембра обратио Председник Републике.

СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ УЧЕНИКА

Датум: 01. Septembar 2023 20:02 Категорија: Новости

У четвртак 31. 8. 2023. годне у нашој школи је у 9 часова одржан свечани пријем првака које су дочекале њихове учитељице Татјана Угриновић, Александраа Илић и Оливера Рамовић.
У 11 часова су ученике дочекале  разредне старешине петог разред Драгана Бранковић, Раница Милојковић,Гордана Кнежевић и Јелена Пантелић.
Ученике и родитеље је поздравио дирктор школе, педагог и психолог уз пригодан програм.
СВИМ УЧЕНИЦИМА ЖЕЛИМО СРЕЋАН И ШТО ПРИЈАТНИЈИ ПОЛАЗАК У ШКОЛУ!

ПРОЈЕКАТ МИНИСТАРСТВА ПРАВДЕ

Датум: 29. Avgust 2023 00:16 Категорија: Новости

У оквиру пројекта Министарства правде у коме је учествовала наша школа, обезбеђена су средства за куповину дела школског намештаја.
Директор школе, Иван Радосављевић је 23.8.2023. године  у Народној скупштини својим потписом озваничио уговор са представницима Министарства правде за добијање поменутих средстава.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

Датум: 28. Avgust 2023 23:04 Категорија: Новости

Нова школска 2023/2024. година почиње у петак 1.9. 2023. године.
 Ученици  млађих разреда ће бити распоређени тог дана у две смене:
Први и трећи разред - пре подне
Други и четврти разред -  поподне.
Свечани пријем првака ће се одржати 31.8.2023.године у 9 часова, а пријем ученика петог разреда у 11 часова у холу школе.
СВИМ УЧЕНИЦИМА НАШЕ ШКОЛЕ ЖЕЛИМО СРЕЋАН ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАЛАДИХ

Датум: 15. Avgust 2023 18:15 Категорија: Новости

Шаховска секција наше школе је учествовала у обележавању Међународног дана младих наше општине, на Градском тргу 12.8.2023.године.
Учествовао је велики број деце која су се забавила и дружила, али и показали своје таленте у многобројним  спортским активностима. Чланови шаховске сексције  су се на овој манифестациији као и сваке године представили одличним  шаховским партијама.  Деца која су желела,имала су прилиике  да пробаају ову занимљиву игру са нашим гостољубивим шахистима.

АКТИВОСТИ ШКОЛЕ ПОСЛЕ ЗАВРШЕТКА НАСТАВНЕ ГОДИНЕ

Датум: 15. Avgust 2023 17:25 Категорија: Новости

Ученици и наставници наше школе су период од 7.јуна провели у школи и ван ње бавећи се многим корисним и занимљивим активностима којима је ученицима испуњено време по препоруци Министарства просвете због изненадног завршетка наставне године.
За ученике који су одлучили да похађају часове допунске наставе,како би поправили оцене из дређених предмета организована је настава, као и припремна настава за ученике осмог разреда по  утврђеном распореду.
Остале активности реализоване су у виду музичког дана у коме су ученици показали своје музичке таленте певањем, свирањем и играњем припремивши програм за ученике и наставнике, затим је организован спортски дан и турнир у

ИЗЛЕТ УЧЕНИКА ПРВОГ РАЗРЕДА

Датум: 15. Avgust 2023 17:21 Категорија: Новости

Ученици првог разреда су у суботу 8.7.2023.године били на излету у селу Стамници. Дан је био прелеп и испуњен многобројним занимљивим активностима.