ПОШТЕНИ НАЛАЗАЧИ НАШЕ ШКОЛЕ

Датум: 07. Februar 2024 10:49 Категорија: Новости

Ученик 4/1  наше школе, Виктор Влајковић је враћавши се из школе са својим друговима из одељења, Луком, Ксенијом, Дуњом и Денисом,на дечијем игралишту у близини школе пронашао већу суму новца.Ученици су се одмах упутили у школу и обратили учитељици и директору школе који су преузели новац. Директор је одмах обавестио полицију која је преузела случај.Надамо се да ће новац што пре бити враћен власнику.и радујемо се што се можемо похвалити племенитошћу и поштењем наших  ученика. Још једном смо показали да растемо у добре и поштене људе који ће стремити ка исправним животним вредностима и изборима.
Све похвале за Виктора, Ксенију, Дуњу, Дениса и Луку.

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 05. Februar 2024 23:37 Категорија: Достигнућа

У ОШ "Ђура Јакшић" у Орешковици је одржана књижевна олимпијада у суботу 3.2.2024.године.
Учествовали су и ученици наше школем а Сара Нешић 8-3 и Катарина Милојковић 7-3 освојиле трећа места и пласирале се на окружни ниво такмичења.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 04. Februar 2024 23:15 Категорија: Достигнућа

Данас су на општинском такмичењу из енглеског језика одржаном у ОШ Професор Брана Пауновић у Рашанцу, сви ученици наше школе коју су се такмичили освојили убедљиво прво место само поеном мање од максимума.
На окрушни ниво такмичења пласирали су се:
Лена Бранкович 8-2
Андреј Аћимовић 8-3
Бранислав Ђорђевић 8-3
Алекса Марковић 8-3
Уједно је успех већи и тие што су ђаци наше школе једини освојили прво место и пласирали се на окружно такмичење.
Честитамо нашим ученицима и њиховој натавници Марији Богомировић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 04. Februar 2024 23:02 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из француског језика одржаном у ОШ Професор Брана Пауновић у Рашанцу, 3.2.2024. године, ученица наше школе Лена Бранковић 8-2 освојила је треће место и пласман на регионални ниво такмичења
Ученицу је припремала наставница француског језика Јелена Пантелић,.

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 04. Februar 2024 22:40 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење из физике,одржано је 1.2.2024.године за време шестог и седмог часа у кабинету за физику.
Учествовало је укупно дванаест ученика. Два ученика из осмог разреда, три из седмог и седам ученика из шестог разреда. Ученике је спремала њихова наставница физике Ивана Љубић Тодоровић.
Ученици су остварили следеће резултате:
Шести разред:

• Мила Гомилановић 6-1
  • Николина Муљајић 6-1
  • Магдалена Милошевић 6-3
  • Јелисавета Павловић 6-1
  • Вукан Милутиновић 6-4
  • Хелена Стоиловић 6-3
  • Нина Винуловић 6-3
Седми разред:
  • Анђа Рајић 7-3
  • Лана Трујић 7-1
  • Алекса Стефановић 7-1

Осми разред:
  • Анђелија Милосављевић 8-4
  • Анђела Илић 8-1

СВЕТОСАВСКИ ТУРНИР У ШАХУ

Датум: 29. Januar 2024 00:00 Категорија: Новости

У Градској библиотеци "Ђура Јакшић" у суботу 27.јануара 2024.године, одржан традиционални Светосавски турнир у шаху, шести по реду, Као и претходних година учествовали су чланови шаховске секције млађих разреда наше школе у категорији девојчица и категорији дечака.
Свечаном отварању турнира и програму је присуствовао директор школе, родитељи и ученици старијих разреда, који су уједно помагали у реализацији турнира и суђењу.
Турнир је отворио Марко Микивојевић, радник библиотеке.
Такмичари су одиграли одличне партије и уживали у пријатном амбијенту библиотеке и дружењу.
Најбољи такмичари добили су дипломе и књиге од библиотеке, а сви остали учесници ваучере за бесплатно учлањењ у библиотеку.
Прво место у категорији девојчица освојила је Сена Јовић, ученица четвртог разреда
Друго место Ана Стојићевић, такође ученица четвртог разреда
Треће место Софија Јанковић, ученица другог разреда.
У категорији дечака прво место освојио је ученик Сава Милић, четврти разред,
Друго место Стефан Јовановић, ученик четвртог разреда,
Треће место Богдан Љубић, ученик трећег разреда-

СВЕТИ САВА

Датум: 28. Januar 2024 21:17 Категорија: Новости

Ученици и радници наше школе су и ове године са радошћу заједно прославили школску славу Светог Саву у просторијама школе уз пригодни програм. Послужили су се славским житом и соковима.

НОВОГОДИШЊИ ВАШАР

Датум: 23. Januar 2024 10:12 Категорија: Новости

Још један традиционални  хуманитарни Новоогодишњи вашар одржан је 29.децембра у нашој школи
Продавци новогодишњих производа су ове године били ученици другог и четвртог разреда, као и ученици петог, шестог и седмог разреда и Ученички парламент школе.Остали ученици и родитељи преузели су улогу купаца.
Уз много шарених и занимљивих производа и новогодишњих украса вашар је  протекао успешно и весело и  уз обострано задовољство и продаваца и купаца.

БИЛИ СМО ХУМАНИ..

Датум: 28. Decembar 2023 19:01 Категорија: Новости

Седам пакетића из ОШ  "Бата Булић" путују насмејаним малишанима из ОШ   "Akадемик Ђорђе Лазаревић" Okруглица Власина..  Захвалност припада ученицима VII3 i IV2, и њиховим родитељима и наставницима чије су жеље да Нова година не буде само празник већ навика да свакодневно бринемо једни о другима, помажемо се и волимо.

ВОЛИМ ФРАНЦУСКИ

Датум: 28. Decembar 2023 11:33 Категорија: Новости

У оквиру иницијативе мреже "Волим француски" која функционише у оквиру к Француског института , ученици 5-1 су учествовали у размени новогодишњих честитки на француском са вршњацима Основне школе "Соња Маринковић" из Новог Сада.
Поред дописивања са другарима, ученици су на овај начин научили како се на француском обраћамо када пишемо честитку, као и лексику везану за Нову годину..