Окружно такмичење "Шта знаш о саобраћају"

Датум: 18. Maj 2022 23:17 Категорија: Достигнућа

7. маја у Пожаревцу у ОШ "Вук Караџић" одржано је окружно такмичење манифестације "Шта знаш о саобраћају".

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Датум: 17. Maj 2022 14:00 Категорија: Новости

Наша школа је у априлу учествовала у хуманитарној акцији  помоћи нашем бившем ученику Петру Љубомировићу за лекарску интервенцију. Захваљујући прилозима ученика и запослених, прикупљено је 64.500 динара и овај новац је уплаћен на Петров рачун.
Похваљујемо све ученике за исказану хуманост. и драго нам је да је наш прилог допринео Петровом излечењу и поносни смо што смо у томе учествовали.

КРОС РТС.А

Датум: 17. Maj 2022 07:40 Категорија: Новости

Крос РТС-а "Кроз Србију" одржан у петак 13.5. 2022. године, почео је у 10 часова , а знак за почетактрке дао је министар просвете Бранко Ружић.
Ученици наше школе су трчали крос у градском парку са својим наставницима физичког васпитања, а све је протекло у најбољем реду и  позитивној атмосфери. Ученици који нису трчали посматрали су трку и бодрили своје другове из одељења.  Крос ове године  у нашој школи није био такмичарског карактера.

МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ МИСЛИША

Датум: 13. Maj 2022 12:38 Категорија: Достигнућа

На Републичком финалу  математичког такмичења "Мислиша"2022. године, одржаном у Београду наша ученица Мила Гомилановић освојила је похвалу.

Претходно је ученица Мила Гомилановић на окружном нивоу истог такмичења освојила прво место као једина ученица у Србији са сто поена.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ И ГЕОГРАФИЈЕ

Датум: 13. Maj 2022 10:02 Категорија: Достигнућа

У суботу 7.5.2022.ученици наше школе су учествовали на Окружним такмичењима из биологије и географије.
Окружно такмичење из географије одржано је у ОШ "Милош Савић" у Лучици.
Окружно такмичење из биологије одржано је у 0Ш "Свети Сава" у  Пожаревцу. Нашу школу су представљалиученици петог, шестог и седмог разреда и постигли одличне резултате.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЊЕ ИЗ ФРАНЦУСКОГ И ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 13. Maj 2022 09:22 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу из француског језика,  одржаном 7.5.2022.године у ОШ "Раде Драинац у Борчи, нашу школу су представљале две ученице, Јована Марковић 8/3 и Љубица Раденковић 8/3.
У недељу 10.5.2022. године одржано је Републичко такмичење из енглеског језика у ОШ "Павле Савић" у Београду. Учествовао је ученик наше школе Лука Стојићевић.

УСКРШЊИ ВАШАР

Датум: 30. April 2022 20:42 Категорија: Новости

У четвртак 21. априла 2022. године у нашој школи, одржан је Ускршњи вашар хуманитарног карактера.Учествовали су ученици од првог до петог разреда и Ученички парламент.
Као и сваке године ученици су се потрудили да направе што разноврсније производе и ускршњу декорацију и предмете које су продавали радницима школе и старијим разредима. Продаја је била веома успешна и успели смо да направимо прави вашар пун шаренила, боја и занимљивости,
Део зарађеног новца биће уплаћен у хуманитарне сврхе, а део новца ће свако одељење искористити за своје потребе.

РАДИОНИЦА

Датум: 21. April 2022 20:21 Категорија: Новости

У сусрет празницима; ове недеље, ученици млађих разреда наше школе  су присуствовали Ускршњој Еко радионици "Ускршње јаје рециклажом настаје" у Народној библиотеци "Ђура Јакшић"
Радионицу су реализовали учитељи ОШ "Јован Шербановић" Рановац,
Учествовали су ученици првог и другог разреда наше школе.
Основни мотив радионице је био : ЗАШТИТИМО ЖИВОТНУ СРЕДИНУ ТАКО ШТО НЕЋЕМО БАЦАТИ ОТПАД, НЕГО ОД ЊИХ НАПРАВИТИ ПРАВА УМЕТНИЧКА ДЕЛА.

ПРОМЦИЈА МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ " БОЖИДАР ТРУДИЋ"

Датум: 21. April 2022 10:06 Категорија: Новости

Основна музичка школа "Божидар Трудић" са издвојеним одељењем Петровац на Млави је 18. 4. 2022. промовисала  ученицима наше школе свој програм ,поводом конкурса за упис нових полазника  у први разред основног музичког образовања следеће школске године. Одсеци су : Клавир, гитара, хармоника и соло певање. Пријемни испит ће се обављати понедељком и четвртком у термину од 12 до 18 часова у просторијама Народног универзитета КПЦ Петровац. Информације се могу добити на телефоне : 064/490-5938; 062/871-4921

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Датум: 20. April 2022 08:44 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из историје одржано је 10. априла 2022. године у ОШ "Краљ Александар у Пожаревцу.
Учествовало је два ученика петог разреда, два ученика шестог и један ученик осмог разреданаше школе.