ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Датум: 25. Februar 2023 08:27 Категорија: Достигнућа

Током месеца фебруара у школској библиотеци наше школе одржавано је школско такмичење у шаху.
Учествовало је oko сто ученика, чланова шаховске секције од првог до осмог разреда.
Најбољи ученици су се пласирали на Општинско такмичење и награђени  су дипломама.

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 25. Februar 2023 08:18 Категорија: Достигнућа

Кљижњвна Олимпијада

АКТИВНОСТИ ПЕДАГОГА И ПСИХОЛОГА

Датум: 25. Februar 2023 00:36 Категорија: Новости

Педагог наше школе, Милена Васић и психолог Кaтарина Илић Гомилановић, током фебруара месеца реализовале су низ значајних активности како за родитеље ученика, тако и за наставничко особље.
7. фбруара одржан је родитељски састанак на тему "Комуникација родитеља и деце" за родитеље ученика седмог разреда.
У оквиру родитељског састанка, уз пратећу презентацију психолог и педагог говориле су о томе шта одликује квалитетну комуникацију и квалитетну родитељску подршку, шта су најчешћи шумови у комуникацији родитеља и деце из праксе тручних сарадника и издвојиле су практчне савете за родитеље и кључне појмове који су суштина успешног родитељства.
9. фебруара држана је тематска седница Наставничког већа у реализацији стручних сарадника.
Презентација педагога Миене Васић односила се на тему "Превенција и интервенција у случајевима вршњачког и других видова насиља-улога наставника.
Излагање психолога Катарине Илић Гомилановић,обухватило је тему "Дечија права, потребе и жеље. Наставници су имали прилике да се присете корака у превенцији насилног понашања ученика и интервенцији у случајевима вршњачког и других всова насиља, као и да би боље сагледали одговорвост одраслих у односу на дечије  жење, права и потребе жеље

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 13. Februar 2023 18:09 Категорија: Достигнућа

У суботу 11.2.2023. године одржано је општинско такмичење из физике у Основној школи "Мирослав Букумировић Букум" у Шетоњу.
Наше ученике водила је њихова наставница физике Ивана Ж. Љубић.
Ученици су остварили одличан успех и пласирали се на окружно такмичење.

ОПШТИНКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 13. Februar 2023 17:51 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из француског језика реализовано је у Рашанцу, 5.2.2023.године у Основној школи " Професор Брана Пауновић.
Наша ученица Василија Љубисављевић 8/3 освојила је треће место и пласирала се на окружно такмичење.

ПРЕДСТАВА

Датум: 11. Februar 2023 20:56 Категорија: Новости

Ученици првог и другог разреда наше школе су у петак 10.2.2023.године у Културно- просветном центру одгледали позоришну представу"Мачак у чизмама".
Ову представу је нашим ученицима поклонио Културно- просветни центар и директорка Милица Илић и овим путем им се захваљујемо.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ

Датум: 10. Februar 2023 11:41 Категорија: Достигнућа

У суботу 4.2. одржано је општинско такмичење из енглеског језика у Рашанцу.
Учествовало је пет ученика осмог разреда наше школе.
Ученике је водила њихова наставница Марија Богомировић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 05. Februar 2023 08:59 Категорија: Достигнућа

И ове школске године наша школа је била домаћин општинског такмичења из математике и угостила ђаке и наставнике свих школа наше општине. Учествовали су ученици од трећег до осмог разреда из Буровца, Рановца,Рашанца, Шетоња, Орешковице, Великог Лаола, Мелнице и Петровца.
119 ученика је радило такмичарске задатке од 10 до 12 часова у присуству дежурних наставника.
Taкмичење је протекло у најбољем реду, а ученици постигли запажене резултате.

БЕЗБЕДНОСТ САОБРАЋАЈА

Датум: 03. Februar 2023 13:35 Категорија: Новости

Агенција за без6едност саобраћаја је за ученике наше општине организовала школско тестирање из саобраћаја "Пажљивкова смотра", за ученика првих и других разреда Основних школа.
Тестирање ученика наше школе реализовано је у оквиру одељења првог и другог разреда са почетком у 12 часова.
Циљ пројекта је унапређење процеса саобраћајног васпитања и образовања ученика.

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА

Датум: 01. Februar 2023 23:13 Категорија: Новости

У петак 27. јануара у нашој школи је прослављена школска слава у присуству многобројних ученика,родитеља и наставника.
Тог дана у 9 часова ученици и наставници су присуствавали Литургији  и резању славсог колача у цркви.
Након тога је у школи  ученицима послужено жито и сокови.
У 12 часова одржана је Светосавска приредба коју су ученици и наставници одлично припремили,а гости уживали у програму.
Било је лепо поново видети школу пуну веселих ђака који су дошли да у њој прославе своју славу.