АКЦИЈА РОДИТЕЉА

Датум: 08. Mart 2023 12:10 Категорија: Новости

Родитељи овогодишњег првог један одељења спровели су током првог полугодишта заједничку акцију у којој су средили учионицу својих првака, како би она била што лепши и пријатнији кутак за учење и дружење ученика.
Учионица је окречена, постављене су нове завесе, направљени ормарићи, купљена табла за ученичке радове, осликани прозори дечијим мотивима и учионица опремљена многим неопходним средствима за рад и учење.  Родитељи су такође организовали и доделу Новогогодишњих пакетића свим уеницима, као и родитељима са три и више детета.Пакетиће су доделили Медведи-маскоте ,30.12.2022.године.
Похваљујемо све родитеље овог одељења на раду, труду,идеји, креативности, племенитости и међусобној сарадњи.

ПРОМЕНЕ У ПУБЕРТЕТУ И РОДИТЉСТВО

Датум: 03. Mart 2023 23:11 Категорија: Новости

Школски психолог Катарина Илић Гомилановић  одржала је 28, фебруара 2023.године састанак за родитеље ученика шестог разреда.
Предавање  праћено презентацијом на тему "Промене у пубертету и родитељство" пажљиво су слушали и родитељи и одељенске старешине ученика.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 01. Mart 2023 10:39 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из српског језика одржано је  у суботу 25.2.2023.годинне у ОШ " Света Михајловић" у Буровцу.
Ученици  су показали одлично знање и остварили задовољавајуће резултате. Такмичење је протекло у позитивној и радној атмосфери.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Датум: 28. Februar 2023 01:19 Категорија: Достигнућа

Опшинско такмичење из историје, одржано је у Шетоњу у недељу 26.2.2023.године у Основној школи "Мирослав Букумировић Букум".
Учествовали су ученици старијих разреда са наставницама историје Марином Матејић и Јасмином Ђорђевић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Датум: 27. Februar 2023 07:15 Категорија: Достигнућа

У недељу 26, 2, одржано је општинско такмичење у шаху. Као и претходних година, домаћин  је била Основна школа "Јован Шербановић" у Рановцу.
Тог дана седамдесет ученика наше школе је одмеравало шаховске снаге су играли шаховске снаге и  дружило се са ученицима из Рановца, Рашанца, Мелнице, Буровца, Великог Лаола и  Шетоња,
Такмичење је реализовано за ученике од првог до осмог разреда, у категоријама девојчица и дечака, у седам шаховских партија.
Учествовало је укупно 120 ученика.
Оно што чини ово такмичење посебним је то што је оно уједно и Меморијал Давида Радуловића и сваке године га посети породица у част сећања на овог младог шахисту.
Још једном смо показали колико је шах омиљени спорт наше школе и колико га успешно играмо..

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Датум: 25. Februar 2023 08:27 Категорија: Достигнућа

Током месеца фебруара у школској библиотеци наше школе одржавано је школско такмичење у шаху.
Учествовало је oko сто ученика, чланова шаховске секције од првог до осмог разреда.
Најбољи ученици су се пласирали на Општинско такмичење и награђени  су дипломама.

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 25. Februar 2023 08:18 Категорија: Достигнућа

Кљижњвна Олимпијада

АКТИВНОСТИ ПЕДАГОГА И ПСИХОЛОГА

Датум: 25. Februar 2023 00:36 Категорија: Новости

Педагог наше школе, Милена Васић и психолог Кaтарина Илић Гомилановић, током фебруара месеца реализовале су низ значајних активности како за родитеље ученика, тако и за наставничко особље.
7. фбруара одржан је родитељски састанак на тему "Комуникација родитеља и деце" за родитеље ученика седмог разреда.
У оквиру родитељског састанка, уз пратећу презентацију психолог и педагог говориле су о томе шта одликује квалитетну комуникацију и квалитетну родитељску подршку, шта су најчешћи шумови у комуникацији родитеља и деце из праксе тручних сарадника и издвојиле су практчне савете за родитеље и кључне појмове који су суштина успешног родитељства.
9. фебруара држана је тематска седница Наставничког већа у реализацији стручних сарадника.
Презентација педагога Миене Васић односила се на тему "Превенција и интервенција у случајевима вршњачког и других видова насиља-улога наставника.
Излагање психолога Катарине Илић Гомилановић,обухватило је тему "Дечија права, потребе и жеље. Наставници су имали прилике да се присете корака у превенцији насилног понашања ученика и интервенцији у случајевима вршњачког и других всова насиља, као и да би боље сагледали одговорвост одраслих у односу на дечије  жење, права и потребе жеље

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 13. Februar 2023 18:09 Категорија: Достигнућа

У суботу 11.2.2023. године одржано је општинско такмичење из физике у Основној школи "Мирослав Букумировић Букум" у Шетоњу.
Наше ученике водила је њихова наставница физике Ивана Ж. Љубић.
Ученици су остварили одличан успех и пласирали се на окружно такмичење.

ОПШТИНКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 13. Februar 2023 17:51 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из француског језика реализовано је у Рашанцу, 5.2.2023.године у Основној школи " Професор Брана Пауновић.
Наша ученица Василија Љубисављевић 8/3 освојила је треће место и пласирала се на окружно такмичење.