ПОСЕТИЛИ СМО МУЗЕЈ

Датум: 05. Maj 2024 20:45 Категорија: Новости

Ученици 7-3,8-3 и 8-4 су са својим наставницама Маријаном Муљајић и Јасмином Ђорђевић током априла посетиле Завичајни музеј .
Ученици су погледали сталну поставку о Беловодама за почетак априла и тематску коју им је представио кустос музеја.

ТЕМАТСКИ РОДИТЕЉСКИ САСТАНЦИ

Датум: 30. April 2024 14:44 Категорија: Новости

Tokoм априла 2024. године одржани су тематски родитељски састанци за родитеље ученика петог разреда на тему
" Подршка родитеља деци у петом разреду ( 4. априла) и за родитеље ученика другог разреда " Како помоћи деци да ефикасно и самостално уче" ( 8. априла). Обе теме кроз презентацију и излагање реализовала је Милена Васић, стручни сарадник - педагог. Теме су део планираног педагошко - психолошког образовања родитеља ученика наше школе којим желимо да пружимо подршку родитељима у васпитању деце и суочавању са изазовима савременог родитељства.

САЈАМ СРЕДЊИХ ШКОЛА

Датум: 30. April 2024 07:45 Категорија: Новости

ДАНА 16.4.2024. ОШ „БАТА БУЛИЋ“  ОРГАНИЗОВАЛА ЈЕ, ПО ПЕТИ  ПУТ, САЈАМ СРЕДЊИХ ШКОЛА.
 УЧЕНИЦИМА VIII РАЗРЕДА ИЗ НАШЕ ШКОЛЕ И ДРУГИХ ОСНОВНИХ ШКОЛА НАШЕ ОПШТИНЕ И ЊИХОВИМ РОДИТЕЉИМА ПРЕДСТАВИЛО СЕ ТРИНАЕСТ         СРЕДЊИХ ШКОЛА:

• СРЕДЊА ШКОЛА „МЛАДОСТ“ ИЗ  ПЕТРОВЦА  НА МЛАВИ
  • ИЗ ПОЖАРЕВЦА: ЕКОНОМСКО-ТРГОВИНСКА ШКОЛА, ПОЉОПРИВРЕДНА ШКОЛА СА ДОМОМ УЧЕНИКА „СОЊА МАРИНКОВИЋ“,  МЕДИЦИНСКА ШКОЛА, -ПОЛИТЕХНИЧКА ШКОЛА, ПРИВАТНА СРЕДЊА МЕДИЦИНСКА ШКОЛА „ПАВЛЕ САВИЋ“
  • ИЗ СВИЛАЈНЦА: СРЕДЊА ШКОЛА „СВИЛАЈНАЦ“ И ПОЉОПРИВРЕДНО-ВЕТЕРИНАРСКА ШКОЛА СА ДОМОМ УЧЕНИКА
  • ТЕХНИЧКА ШКОЛА ИЗ ЖАГУБИЦЕ
  • СРЕДЊА СТРУЧНА ШКОЛА ИЗ КУЧЕВА
  • ТЕХНИЧКА ШКОЛА СА ДОМОМ УЧЕНИКА „НИКОЛА ТЕСЛА“ ИЗ КОСТОЛЦА
  • СРЕДЊА МЕДИЦИНСКА ШКОЛА „МИЛУТИН МИЛАНКОВИЋ“ ИЗ ЈАГОДИНЕ
  • МЛЕКАРСКА ШКОЛА СА ДОМОМ УЧЕНИКА „ДР ОБРЕН ПЕЈИЋ“ ИЗ ПИРОТА
ВЕРУЈЕМО ДА СУ ПОСЕТИОЦИ САЈМА ДОБИЛИ СВЕ ПОТРЕБНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ОД  ПРОФЕСОРА И УЧЕНИКА ОВИХ ШКОЛА И ДА ЋЕ ИМ ТО ПОМОЋИ ДА НАПРАВЕ ПРАВИ ИЗБОР ПО ЗАВРШЕТКУ ОСМОГ РАЗРЕДА.

ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ

Датум: 28. April 2024 18:57 Категорија: Достигнућа

Наша школа је 20.априла биа домаћин општинског такмичења" Шта знаш о саобраћају".
На овом такмичењу ученици од петог до осмог разреда су се надметали у познавању саобраћајних правила, а такође и у вожњи  бицикла на полигону спретности. Учествовало је шест школа наше општине, а најбољи ученици и екипе награђени дипломама, књигама, пехарима и бициклима.
У појединачној конкуренцији наша ученица Уна Лукић 8-2 заузела је друго место, а ученик Виктор Мирковић 8-2, треће место.
Ученици наше школе  Виктор Мирковић 8-2, Уна Лукић 8-2 и Тара Томић 8-2 су својим пласманом постали чланови екипе која  ће нашу шкоку представљати на окружном такмичењу.
Екипа наше школе заузела је прво место.
Награде за победнике обезбедио је  Савет за безбедност у саобраћају, а ауто школе  Стоп Плус и Сириус 2 ПТ и  Полицијска станица Петровац помогли у реализацији такмичења.

ДОБИЛИ СМО ПОКЛОНЕ ОД СПОРТСКОГ ЦЕНТРА - INVENIES

Датум: 26. April 2024 11:44 Категорија: Новости

Спортски центар - INVENIES је  за све ученике трећег разреда наше школе обезбедио качкете и ранчеве као поклон за наставу у природи. Учитељице су на покон добиле мајце. Овај леп гест донатора допринео је да ученици током боравка у Сокобањи и шетњама делују јединствено и препознатљиво.
Хвала Сортском центру -  INVENIES на овако лепим поклонима.

ПРОМОЦИЈА СПОРТА И ОДБОЈКЕ

Датум: 25. April 2024 11:59 Категорија: Новости

Наставник физичког васпитања Милош Стојићевић одржао је час промоције спорта и одбојке за ученике трећег разреда наше школе.
Ученици су са великим интересовањем учили правила и ударце лопте у овом спорту.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Датум: 24. April 2024 13:49 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из историје, одржаном 21.4.2024.године, ученик Павле Живановић 6-2 заузео је друго место

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 23. April 2024 22:19 Категорија: Новости

На Републичком такмичењу из физике одржаном 20.4.2024.године у ОШ " Милан Илић Чича" наша ученица Мила Гомилановић 6-1, заузела је друго место.
Ученицу је спремала наставница физике Ивана Љубић Тодоровић.

РЕЗУЛТАТИ МАТЕМАТИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА

Датум: 22. April 2024 11:38 Категорија: Достигнућа

На математичком такмичењу " Кенгур без граница" ове школске године, постигли смо следеће резултате:

• Прво место и пласман на републичко такмичење Мила Гомилановић 6-1
  • Похвала:
  • Алекса Стефановић  7-1
  • Анђелија Милосављевић 8-4

РЕЗУЛТАТИ МАТЕМАТИЧКОГ ТАКМИЧЕЊУ МИСЛИША

Датум: 22. April 2024 09:02 Категорија: Достигнућа

На математичком такмичењу  "Мислиша" наши ученици су и ове године постигли одличне резултате.
Трећа награда :

• Мила Гомилановић 6/1