Достигнућа

ОПШТИНКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 13. Februar 2023 17:51 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из француског језика реализовано је у Рашанцу, 5.2.2023.године у Основној школи " Професор Брана Пауновић.
Наша ученица Василија Љубисављевић 8/3 освојила је треће место и пласирала се на окружно такмичење.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ

Датум: 10. Februar 2023 11:41 Категорија: Достигнућа

У суботу 4.2. одржано је општинско такмичење из енглеског језика у Рашанцу.
Учествовало је пет ученика осмог разреда наше школе.
Ученике је водила њихова наставница Марија Богомировић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 05. Februar 2023 08:59 Категорија: Достигнућа

И ове школске године наша школа је била домаћин општинског такмичења из математике и угостила ђаке и наставнике свих школа наше општине. Учествовали су ученици од трећег до осмог разреда из Буровца, Рановца,Рашанца, Шетоња, Орешковице, Великог Лаола, Мелнице и Петровца.
119 ученика је радило такмичарске задатке од 10 до 12 часова у присуству дежурних наставника.
Taкмичење је протекло у најбољем реду, а ученици постигли запажене резултате.

ЕКОЛОГИЧАРЕЊЕ

Датум: 21. Decembar 2022 12:21 Категорија: Достигнућа

У Народној библиотеци "Ђура Јакшић" у Петровцу  на Млави је одржана завршна изложба која се реализује у оквиру пројекта"ЕКОЛОГИЧАРЕЊЕ", програма подршке неформалним групама за заштиту животне средине и одрживи развој заједнице 2Снажно зелено" који спроводе Млади истраживачи Србије заједно са Београдском отвореном школом и Инжињерима заштите животне средине, уз финансијску подршку Европске уније.
Наши ученици су учествовали у наградном конкурсу "Како ја чувам животну средину" и освојили награде.

Разгледница мог краја

Датум: 21. Septembar 2022 21:58 Категорија: Достигнућа

Завичајни музеј је Поводом дана општине 3.јуна расписао конкурс "Моја општина-Разгледница из мог краја" и много наших ученика  је остварило запажене резултате. Било је много успешних и креативних радова. Неки радови су награђени, а неки штампани као разгледнице. Циљ конкурса је био да подстакне радозналост деце да упознају и истражују своје окружење и на креативни начин прикажу  сопствено виђење знаменитости и занимљивости места у коме живе и одрастају. Награђене су ученице 4/3 Теодора Драгуљевић и Анђела Миљковић, а разгледнице одштампане Богдани Чедомировић, Јелисавети Павловић и  Теодори Драгуљевић- учитељице Тање Марковић.
Награђене су и две ученице четвртог три одељења, Елена Бубић и Елена Ђурђевић-учитељице Александре Илић.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Датум: 24. Jun 2022 10:00 Категорија: Достигнућа

Ученица Животић Нађа  ученица VII4  наше школе, ове школске године је са љубављу и лакоћом изучавала биологију.
Она је имала изузетне резултате на такмичењима из овог предмета на свим нивоима. На републичком такмичењу које је одржано на Биолошком факултету Универзитета у Београду у мају месецу, где су се такмичила 330 ученика, Нађа је постигла запажен успех и добила диплому за ОДЛИЧНА ПОСТИГНУЋА.
Помоћ на путу до нових биолошких знања пружила јој је наставница Оливера Ђорђевић.
Све честитке Нађи са жељом да и даље буде мотивисана за проширивање својих видика у области биологије.

АРХИМЕДЕСОВ МАТЕМАТИЧКИ ТУРНИР-ДОДЕЛА НАГРАДА МАТЕМАТИЧАРИМА

Датум: 24. Jun 2022 03:34 Категорија: Достигнућа

Данас су ученицима наше школе који су учествовали на екипном првенству  Србијхе-Архимедесовог математичког турнира подељене награде за освојено треће место.
Чланови наше успешне екипе:

• Јадранка Стаменковић ( наставник Борко Милошевић )
  • Игњат Гомилановић ( наставница Катарина Перић)
  • Анђелија Милосављевић ( наставник Борко Милошевић )
  • Стефановић Алекса ( наставник Борко Милошевић )
  • Мила Гомилановић ( учитељица Тања Марковић )
Упојединачном пласману ученици Мила Гомилановић и Алекса Стефановић су освојили треће место.
Честитамо нашим ученицима и њиховим наставницима на изузетним резултатима!

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Датум: 11. Jun 2022 09:47 Категорија: Достигнућа

На републичком такмичењу из географије одржаном 29.5.2022.године на Географском факултету у  организацији Министарства просвете науке и технолошког развоја и Српског географског друштва, наш ученик Андреј Миловановић освојио је ПРВО место.
Поносни смо на  Андреја и његовог наставника географије Предрага Вујовића.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЕВАЊУ

Датум: 07. Jun 2022 12:40 Категорија: Достигнућа

На републичком такмичењу у певању традиционалних песама Основних школа од 1-6 априла 2022.године у Београду, учествовали су и наши ученици.Тамичење је одржано  online. Наши ученици су оценом комисије постигли одличне резултате.

АРХИМЕДЕСОВ МАТЕМАТИЧКИ ТУРНИР

Датум: 27. Maj 2022 13:16 Категорија: Достигнућа

У суботу 21.5. 2022. године у нашој школи одржан је 47. математички турнир математичког друштва " Архимедес" 2022. године" .Учествовало је пет ученика наше школе  од четвртог до осмог разреда  и сви су постигли веома успешне резултате.