Достигнућа

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Датум: 04. April 2023 14:09 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење основних школа у шаху одржано је у Нишу у ОШ "Душан Радовић", у суботу 25. марта 2023.године.
Учествовало је пет наших ученика : Софија Јанковић 1/2, Теа Марковић 2/2, Богдан Љубић 2/2, Искра Белић 6/1 и  Миа Илић 8/4.
Иако нико није освојио награду, ученици су одлично одиграли  партије и остварили добар пламан на такмичењу.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Датум: 03. April 2023 14:04 Категорија: Достигнућа

У недељу 2.4.2023. године је у ОШ " Краљ Александар" у Пожаревцу , одржано Окружно такмиичење из историје.
Нашу школу је представљали су ученици :
Душан Штрбац, Теодора Јовановић, Илија Стокић са наставницом Марином Матејић и Мила Гомилановић и Лена Бранковић са наставницом Јасмином Ђорђевић.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 03. April 2023 13:05 Категорија: Достигнућа

У ОШ " Десанка Максимовић " у Пожаревцу, одржано је Окружно такмичење из срског језика у суботу 1.4. 2023. године.
На такмичењу је учествовало  седам  ученика наше школе са наставницама Горданом Кнежевић, Љубицом Стојиловић и Миленом Ракић.
Наши ученици су остварили запажене резултате, а најбољи награђени дипломама и пласирали се на даљи ниво такмичења.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ

Датум: 27. Mart 2023 12:02 Категорија: Достигнућа

У организацији Културно - просветног центра Петровац на Млави, у недељу 25.3.2023.године одржано је Општинско такмичење у рецитовању за ученике од првог до осмог разреда основних школа.
На такмичењу је уествовало шест ученика наше школе са учитељицама и наставницама српског језика.
Трочлани жири су чинили : Данило Радојковић, професор српског језика и књижевности, Саша Радивојевић, глумац петровачког позоришта и Виолета Миливојевић, професорка српског језика и књижевности.
Првопласирани и похваљени ученици су добили поклон ваучере.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Датум: 22. Mart 2023 10:42 Категорија: Достигнућа

У ОШ "Жарко Зрењанин" у Великом Лаолу, одржано је Општинско такмичење из биологије, у недељу 19.3.2023.године.
На такмичењу је учествовало шеснаест ученика наше школе са наставницама Оливером Ђорђевић и Аницом Добросављевић.
Ученици су остварили веома успешне резултате и пласирали се на Окружно такмичење. Показали су висок степен остварности тражених исхода, али се многи због система бодовања нису пласирали на виши ниво такмичења.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 19. Mart 2023 14:03 Категорија: Достигнућа

На данашњем Окружном такмичењу из енглеског језика у ОШ " Свети владика Николај" у Брадарцу, ученик наше школе, Марко Плавшић 8/2, освојио је друго место.
Наставница Марија Богомировић.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 19. Mart 2023 07:49 Категорија: Достигнућа

У ОШ "Доситеј  Обрадовић у Пожаревцу 18.3.2023. године, одржано је Окружно такмичење из математике.
Учествовало је око сто педесет ученика од трећег до осмог разреда.
У веома јакој конкуренцији ученици наше школе су остварили изузетне резултате. а неки од њих се пласирали се на Републичко такмичење.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 19. Mart 2023 07:29 Категорија: Достигнућа

У суботу 18. 3. 2023. у ОШ " Свети владика Николај у Брадарцу, ученица осмог разреда наше школе, Василија Љубисављевић  је освојила треће место. Ученица се пласирала на Републичко такмичење.
Са ученицом је радила њена наставница француског језика Драгана Бранковић.

ОКРУЖНО ТКМИЧЕЊЕ У ФУТСАЛУ

Датум: 19. Mart 2023 07:17 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу у футсалу у "Спортском центру" Пожаревац 16.3.2023.године, наша школа је од осам екипа освојила прво место и остварила  пласман  на међуокружно такмичење.
Екупа ОШ " Бата Булић" била је у следећем саставу:
Василије Марковић, Срећко Јовановић, Топлица Становић, Михајло Угриновић, Петар Росић, Урош Јовић, Вукашин Микићевић, Стеван Владић, Данило Николић и  Лазар Муждало.
Наставник Драган Стајић.
Честитамо!

МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА

Датум: 16. Mart 2023 23:57 Категорија: Достигнућа

Данас је у нашој школи традиоционално реализовано Међународно математичко такмичење "Кенгур без граница."
Истог дана ученици из целог света у преко деведесет држава решавају исте проблемске задатке и са истим циљем популаризације математике и што успешније примене стечених математичких знања.
На такмичењу је учествовало двадесет девет ученика наше школе од петог до осмог разреда.