Достигнућа

ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ

Датум: 19. Maj 2023 14:06 Категорија: Достигнућа

У Основној школи " Вук Караџић" у Пожаревцу jе у недељу 14.5.2023.године одржано окружно такмичење из смотре "Шта знаш о саобраћају".
Екипу наше школе чиили су ученици : Виктор Мирковић, Виктор Ристић, Јван Васић, Тара Томић, Уна Лукић .
Такмичење је организовано и у појединачној  и екипној  конкуренцији. Наша екипа је освојила друго место, а у појединачној конкуренцији су ученици Тара Томић и Виктор Мирковић освојили треће место.
Ученике је за такмичење припремила наставница Биљана Атанацковић.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 19. Maj 2023 10:35 Категорија: Достигнућа

У суботу 13.5. 2023. године одржано је Државно такмичење из математике за ученике основних школа.
Нашу школу је  престављао  Алекса Стефновић, ученик 6/1. Ипоред великог рада Алекса није успео да освоји награду.
Желимо му пуно успеха у даљем раду и наредним такмичењима.

КВИЗ - ШТА ЗНАШ О ЦРВЕНОМ КРСТУ

Датум: 08. Maj 2023 12:22 Категорија: Достигнућа

Данас је у просториијама Црвеног крста Петровац на Млави одржано квиз-такмичење " Шта знаш о Црвеном крсту".
Учествовала је екипа од три ученика који су уједно и чланови Подмлатка Црвеног крста наше школе.
Поред наше екипе учествовале су екипе из осталих школа наше општине.
Екипа коју су чинили ученици 7/3 одељења Анђа Рајић, Павле Симеоновић и Алекса Траиловић је освојила  друго место.
Ученике је припремила и водила на такмичење учитељица Данијела Живковић.

ДОДЕЛА ДИПЛОМА ЗА МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ МИСЛИША

Датум: 27. April 2023 14:22 Категорија: Достигнућа

Ученицима наше школе који су постигли најуспшчније резултате  на математичком такмичењу "Мислиша",  додељене су дипломе и похвале у школској библиотеци.

Ученици који су остварили најбоље резултате на овом такмичењу:

Први разред:

• Тадија Илић 1/1 -похвала
  • Ена Радовановић 1/1 - похвала
  • Никола Муљајић 1/1 - похвала
  • Нађа Лалић 1/1 - похвала
Трећи разред :
  • Сава Милић 3/4 - треће место
  • Ања Цветојевић 3/2 - похвала

Пети разред :
  •   Мила Гомилановић 5 /1 - друга награда

Шести разред :
  • Алеекса Стефановић 6/1 - похвала

Осми разред :
  • Игњат Гомилановић 8/2 - прва награда и пласман на републичко финале
  • Магдалена Илић 8/3 - похвала
  • Марко Плавшић 8/2 - похвала

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕИЗ БИОЛОГЈЕ

Датум: 24. April 2023 18:31 Категорија: Достигнућа

У недељу 23.4.2023.године у ОШ "Свети Сава" у Пожаревцу, одржано је Окружно такмичење из биологије.
Учествовали су и ученици наше школе са наставницама Оливером Ђорђевић и Марином Ђорђевић и постигли изузетне резултате.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ СМОТРЕ

Датум: 22. April 2023 23:36 Категорија: Достигнућа

Данас је у нашој школи одржано Општинско такмичње смотре "Шта знаш о саобраћају".
 Нашуи ученици су били веома успешни.
У појединачној конкуренцији наши ученици су постигли одлчне резултате :

• Виктор Мирковић 7/2 - прво место
  • Тара Томић 7/2 - друго место
  • Јован Васић 7/2- треће место
У екипној конкуренцији екипа наше школе, коју су чинили ученици : Тара Томић,Виктор Мирковић, Јован Васић, Уна Лукић и Виктор Ристић, освојила је прво место и пласирала се на oкружно такмичење.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Датум: 22. April 2023 22:35 Категорија: Достигнућа

Данас је у ОШ " Милош Савић " у Лучици одржано Окружно такмичење из географије.
Учествовало је два ученика наше школе, Михајло Николић и Алекса Марковић са наставницом географије, Маријаном Муљајић.
Ученик Алекса Марковић 7/3, освојио је треће место.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Датум: 04. April 2023 14:09 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење основних школа у шаху одржано је у Нишу у ОШ "Душан Радовић", у суботу 25. марта 2023.године.
Учествовало је пет наших ученика : Софија Јанковић 1/2, Теа Марковић 2/2, Богдан Љубић 2/2, Искра Белић 6/1 и  Миа Илић 8/4.
Иако нико није освојио награду, ученици су одлично одиграли  партије и остварили добар пламан на такмичењу.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Датум: 03. April 2023 14:04 Категорија: Достигнућа

У недељу 2.4.2023. године је у ОШ " Краљ Александар" у Пожаревцу , одржано Окружно такмиичење из историје.
Нашу школу је представљали су ученици :
Душан Штрбац, Теодора Јовановић, Илија Стокић са наставницом Марином Матејић и Мила Гомилановић и Лена Бранковић са наставницом Јасмином Ђорђевић.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 03. April 2023 13:05 Категорија: Достигнућа

У ОШ " Десанка Максимовић " у Пожаревцу, одржано је Окружно такмичење из срског језика у суботу 1.4. 2023. године.
На такмичењу је учествовало  седам  ученика наше школе са наставницама Горданом Кнежевић, Љубицом Стојиловић и Миленом Ракић.
Наши ученици су остварили запажене резултате, а најбољи награђени дипломама и пласирали се на даљи ниво такмичења.