Достигнућа

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У СТОНОМ ТЕНИСУ

Датум: 14. Oktobar 2023 05:11 Категорија: Достигнућа

На Oпштинском такмичењу у стоном тенису одржаном 13.10.2023.године у Спортској хали "Драгутин Томашевић", учествовало је пет ученица и једанаест ученика из укупно четири школе наше Општине.
У конкуренцији дечака прво место је заузео Филип Ђорђевић ученик одељења VIII 1 odeljenja наше школе.
У конкуренцији девојчица треће место је освојиа  Мила Гомилановић ученица VI 1 одељења.
У екипној конкуренцији дечака прво место је освојила наша школа у саставу :
Филип Ђорђевић  VIII 1
Mихајло Миленковић   VI 3
Виктор Стојановски   VII 4
Остали ученици наше школе који су учествовали на такмичењу и представили се одличном игром биле су и Марија Милосављевић и Сара Ристић - VI 4

ПРВИ ШКОЛСКИ ТУРНИР У ТЕНИСУ

Датум: 09. Oktobar 2023 17:07 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе су учествовали на првом школском турниру у тенису оодржаном на тениском терену Градског парка.
Прво место освојио је ученик Филип Ђорђевић.
Друго место освојио је Петар Сандић.
Треће место освојио је ученик Тадија Панић.
Честитамо ученицима на освојеним наградама и ћелимо им пуно успеха у даљим такмичењима.

ИЗЛОЖБА МИЛУТИНА ДУШАНОВИЋА

Датум: 10. Septembar 2023 18:49 Категорија: Достигнућа

У Галерији "Круг" у четвртак 7. 9.2023.године отворена је прва самостална изложба ученика шестог разреда наше школе Милутина Душановића, најмлађег члана ULUP-a.
Mилутин још од раног детињства показује велико интересовање за ликовну и музичку уметност, а од девете године излаже на колективним изложбама Удружеа ликовних уметника Петровац на Млави.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ЛИКОВНОГ СТВАРАЛАШТВА

Датум: 03. Jul 2023 23:57 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу ученичког ликовног стваралаптва у организацији Министарства просвете, ученик наше школе Милутин Душановић је освојио прво место у каегорији цртеж.
Ученика је припремао наставник ликовне културе Жељко Бранковић.

РЕПУБЛИЧКО ФИНАЛЕ ТАКМИЧЕЊА КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА

Датум: 15. Jun 2023 22:31 Категорија: Достигнућа

У недељу 11. јуна 2023. године је на Природно - математичком факултету у Крагујевцу одржано Републичко финале такмичења "Кенгур без граница".
Наши ученици Мила Гомилановић 5/1 и Игњат Гoмилановић 8/2 су освојили трећа места и бронзане медаље у својим разредима.
Честитке ученицима и њиховим наставницима.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У АТЛЕТИЦИ

Датум: 26. Maj 2023 10:36 Категорија: Достигнућа

Ученик осмог разреда наше школе, Стеван Владић , освојио је друго место на републичком такмичењу у атлетици у Ћуприји дана 24.5.2023.године.
Браво Стеване!

ТАКМИЧЕЊА ИЗ АТЛЕТИКЕ

Датум: 22. Maj 2023 13:30 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе су постигли одличне резултате на такмичењима из атлетике и ове школске године.
Резултати са окружног такмичења:

•  Лола Јорданов - Прво место
  •  Анђелка Штрбац  - Прво место
  •  Стеван Владић - Прво место
  •  Душан Курдулија - Друго место
  •  Софијја Марковић - Друго место
  •  Николина Лазић - Треће место
  •  Богдан Максимовић - Треће место
  •  Андреа Стојановски - Четврто место
Првопласирани ученици су учествовали на  међуокружном такмичењу и постигли веома успешне резултате :
  •  Стеван Владић - Пррво место
  •  Лола Јорданов - Треће место
  •  Анђелка Штрбац - Треће место
  •  Душан Курдулија - Треће место

ПАЖЉИВКОВА СМОТРА

Датум: 22. Maj 2023 10:50 Категорија: Достигнућа

Окружни ниво такмичења "Пажљиивкова смотра ", за ученике првог разреда, одржан је у Пожаревцу у четвртак 18.5. 2023.године у Дому културе.
Екипа наше школе у сатаву : Тадија Илић 1/1, Андрија Живковић 1/2, Јана Марковић 1/3 и Бранислав Јанковић -Лесковац, је освојила треће место.
Ученике су припремале учитељице првог разреда Весна, Маја и Тања.
Честитамо!

ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ

Датум: 19. Maj 2023 14:06 Категорија: Достигнућа

У Основној школи " Вук Караџић" у Пожаревцу jе у недељу 14.5.2023.године одржано окружно такмичење из смотре "Шта знаш о саобраћају".
Екипу наше школе чиили су ученици : Виктор Мирковић, Виктор Ристић, Јван Васић, Тара Томић, Уна Лукић .
Такмичење је организовано и у појединачној  и екипној  конкуренцији. Наша екипа је освојила друго место, а у појединачној конкуренцији су ученици Тара Томић и Виктор Мирковић освојили треће место.
Ученике је за такмичење припремила наставница Биљана Атанацковић.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 19. Maj 2023 10:35 Категорија: Достигнућа

У суботу 13.5. 2023. године одржано је Државно такмичење из математике за ученике основних школа.
Нашу школу је  престављао  Алекса Стефновић, ученик 6/1. Ипоред великог рада Алекса није успео да освоји награду.
Желимо му пуно успеха у даљем раду и наредним такмичењима.