Достигнућа

Општинско такмичење из физике

Датум: 01. Mart 2020 22:21 Категорија: Достигнућа

У недељу, 23. фебруара 2020. године у ОШ " Јован Шербановић" у Рановцу одржано је општинско такмичење из физике.
Ученици наше школе постигли су следеће резултате:

Седми разред

• 1. место - Софија Илић  VII2
  • 2. место - Теодора Чолаковић VII3
Осми разред
  • 1. место Ружица Стојановић VIII 3

Предметни настаавник је Љубомир Анђелић

Похвале су добили следећи ученици: Кјара Илић, Богдана Савић, Лена Панић и Тамара Ђорђевић-

Кадетско првенство Браничевског округа у шаху

Датум: 19. Decembar 2019 17:18 Категорија: Достигнућа

Кадетско првенство Браничевског округа у шаху, одржано је 14. децембра 2019. у ОШ "Краљ Александар" у Пожаревцу.

Међународни квиз Немањићи

Датум: 08. Decembar 2019 21:22 Категорија: Достигнућа

Поводом обележавања 800 година самосталности Српске цркве и државе, 3.12.2019. године са почетком у 10 часова одржано је Међународно такмичење „Немањићи“. Квиз је рађен онлајн.
Наша школа имала је две екипе.
Екипу Света Анастасија чинили су ученици: Теодора Чолаковић VII 3 , Савић Богдана VII 2 и Вујчић Јана VI 3 .
Екипу Бели Анђео чинили су ученици: Драгослава Савић VIII 4 , Дамјан Петровић VIII 4 и Лука Стојићевић VI 2 .
Ученике за квиз су припремале наставнице историје и верске наставе, Јасмина Ђорђевић, Марина Матејић и Милица Лакић.

Општинско такмичење из математике

Датум: 07. Decembar 2019 20:41 Категорија: Достигнућа

У суботу, 7.12.2019.године у нашој школи одржано је Општинско такмичење из математике. Учествовало је 160 ученика од трећег до осмог разреда  са територије наше општине. Ученике су спремали за  такмичење њихови наставници математике и учитељи. Задатке је припремило и послало Друштво математичара Србије, те је израда задатака почела у 10 сати као и у осталим градовима Србије. Након завршене израде задатака, комисије су прегледале задатке. Уследило  је проглашење победника,  додела похвала, диплома и награда најуспешнијим ученицима.

Школско такмичење из математике.

Датум: 13. Novembar 2019 21:05 Категорија: Достигнућа

У ОШ „ Бата Булић“ је 7.11.2019.године, са почетком у 12 часова  одржано школско такмичење из математике. Такмичење је реализовано у организацији актива наставника математике наше школе. Задаци за такмичење преузети су од  Друштва математичара Србије. Учествовало је 130 ученика од трећег до осмог разреда. Најбољи су се пласирали на општинско такмичење које ће се одржати у нашој школи 7. децембра 2019.

Окружно такмичечње основних школа у атлетици

Датум: 25. Oktobar 2019 22:14 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу основних школа у атлетици одржаном 7. 10. 2019. године у Костолцу ученици наше школе су постигли следеће резултате:

Дисциплина трчање на 600 метара

Јана Миљковић VI-2  - 2. место
Ива Голић VII-5 - 3.место

Дисциплина трчање на 300 метара:

Ања Стојановић VIII-2  - 2 место
Анђела Миљковић VI-2  - 3 место

Дисциплина трчање на 100 метара

Лана Милошевић VII-5 - 4. место

Дисциплина трчање на 60 метара

Душан Курдулија IV-2 -  3. место
Николина Лазић IV-1 - 5. место
Анђелка Штрбац II-1 - 6.место

Предметни наставник Немања Станојевић

Промоција шаха - огледни час

Датум: 02. Oktobar 2019 16:09 Категорија: Достигнућа

У сусрет Дечијој недељи, ученици трећег разреда, заједно са својим учитељицама Мирјаном Јовановић, Мајом Милојковић, Данијелом Живковић и Татјаном Ристић, и наставником шаха Борком Милошевићем, одржали су огледни час: играње шаха великим фигурама на отвореном. Часу је присуствовао и директор Иван Радосављевић.

Архимедесов математички турнир

Датум: 03. Jun 2019 20:49 Категорија: Достигнућа

На Архимедесовом математичком турниру - екипном првенству Србије основних школа у математици одржаном 18. маја у Београду, екипа наше школе освојила је похвалу.

Републичка смотра талената

Датум: 03. Jun 2019 20:44 Категорија: Достигнућа

На Републичкој смотри талената, одржаној 25. маја у Бору, ученик 7-2 Михајло Илић освојио је треће место. Предметна наставница је Катарина Перић.

Републичко такмичење у шаху

Датум: 19. Maj 2019 19:59 Категорија: Достигнућа

У суботу 18. маја у ОШ "Вук Караџић" у Пироту, одржано је Републичко школско такмичење у шаху.