Достигнућа

ИЗЛЕТ ШАХОВСКЕ СЕКЦИЈЕ

Датум: 01. Septembar 2024 22:00 Категорија: Достигнућа

Шаховска секција је школску годину завршила  још једном активношћу,поред учешћа на летњем кампу и симултанке.
У суботу 31. августа дванаест ученика, чланова секције присуствовало је турниру у Спортском центру " Чардак "код Ковина. Поред одличне игре и освојених медаља, ово је био веома леп излет за шахисте који су уживали у природним лепотама овог краја.
Наша ученица Дуња Петровић је у категорији најмлађих девојчица освојила друго место, а Неда Војиновић у категорији старијих девојчица треће место.
Игром се истакао и  Сава Милић, који је заузео четврто место у својој категорији.

Прочитај

МЕЂУНАРОДНО ФИНАЛЕ СПОРТСКИХ ИГАРА МЛАДИХ

Датум: 21. Avgust 2024 23:56 Категорија: Достигнућа

На међународном финалау Спортских игара младих одржаном у Сплиту 20.8. 2024. године, ученица наше школе, Лола Јорданов још једном је показала да је најбоља у својој дисциплни у трци на 60 метара и освојила прво место и златну медаљу.
Честитамо Лоли на изузетном успеху.

Прочитај

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У АТЛЕТИЦИ

Датум: 21. Avgust 2024 23:50 Категорија: Достигнућа

Ученица наше школе Лола Јорданов остварила је изузетан успех на републичком такмичењу Спортских игара младих . Лола је у својој дисциплини трчања на 60 метара у категорији девојчица рођених 2013. и млађе освојила прво место. Вредно је напоменути да је Лола својим наступом одбранила титулу коју је освојила прошле године. На овај начин стекла је право да представља нашу земљу на међународном такмичењу Спортскиих игара младих које ће се одржати у Сплиту од 19. до 26. августа.
Лоли се захваљујемо што нас је учинила поносним и желимо јој пуно успеха на предстојећем такмичењу.
Друга наша такмичарка Мајда Милић у конкуренцији девојчица 2015.  и млађе дала је све од себе. Међутим, због исцрпљености изазване температуром завршила је као трећа у полуфиналној групи. И овде је реч о сјајној девојчиици пред којом резултати тек следе, која је само за пар месеци трениирања успела да стигне до држаавноог првенства, што је само за себе велики успех.
Захваљујемо се Спортском савезу општиине Петровац на Млави  на изузетној сарадњи и пруженој подршци као и руководству СИМ-а на гостопримству и сјајној организацији.

Прочитај

АРХИМЕДЕСОВ МАТЕМАТИЧКИ ТУРНИР - РЕЗУЛТАТИ

Датум: 13. Jun 2024 22:51 Категорија: Достигнућа

На Математичкој олимпијади основних школа  Републике Србије - екипном првенству  основних школа Републике Србије, наша школа је освојила трећу награду.
У појединачној конкуренцији Сава Милић IV-4 је освојио другу, а Мила Гомилановић VI-1 трећу награду. Похвале су освојили Вук Вујовић V-3 и Алекса Стефановић VII-1. У екипи је била и Анђелија Милосављевић VIII-4
Ученике старијих разреда су спремали наставници математике Катарина Перић и Борко Милошевић, а ученика млађих разреда учитељица Данијела Стокић.

Прочитај

СПОРТСКЕ ИГРЕ МЛАДИХ - РЕГИОНАЛНО ФИНАЛЕ

Датум: 13. Jun 2024 15:01 Категорија: Достигнућа

На регионалном  такмичењу Плазма Спортских игара мадих, одржаном у Пожаревцу 11. јуна 2024. године, у организацији Спортског савеза  Општине Петровац на Млави, ученици наше школе су се такмичили у атлетици, игри “Између две ватре (екипа другог и четвртог разреда) и фудбалу и постигли одличне резултате.
Пласман на Републичко финале Спортских игара младих остварили су следећи ученици:

• - У категорији ученица 2015. годиште и млађи , у дисциплини на 60 метара, Мајда Милић други разред, освојила је прво место.
  • -У категорији ученика 2015. годиште и млађи , у дисциплини на 60 метара,  Гаврило Максимовић трећи разред, освојио је друго место.
  • У категорији ученица 2013. годиште и млађи, у дисциплини на 60 метара, Лола Јорданов четврти разред, освојила је прво место.
  • Дечаци рођени 2008. године и млађи ученици Гимназије “Младост” допуњени са три дечака наше школе, такође су освојили прво место у фудбалу. Екипа је била предвођена наставником Драганом Стајићем.
Честитамо свим нашим ученицима на одличним резултатима и захваљујемо се што су на најбољи начин презентовали нашу школу.
Желимо им пуно успеха на Републичком  такмичењу које ће се у јулу одржати на Златибору.

Прочитај

КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА - РЕПУБЛИЧКО ФИНАЛЕ

Датум: 11. Jun 2024 13:46 Категорија: Достигнућа

На Финалном такмичењу Кенгур без граница 2024. одржаном 9.јуна на Природно - математичком факултету  у Крагујевцу, Мила Гомиланович 6-1 освојила је треће место и бронзану медаљу.
Милин наставник је Борко Милошевић.

Прочитај

УЧЕШЋЕ У МЕМОРИЈАЛНОЈ ТРЦИ " ДУШАН МИЛОШЕВИЋ "

Датум: 03. Jun 2024 19:23 Категорија: Достигнућа

У организацији удружења “Душан Милошевић”- Први српски олимпијац и Основне школе “Јулијана Ћатић”из Крагујевца, а уз подршку Олимпијског комитета Србије, наша школа је позвана да учествује на Меморијалној трци на сто метара.
Трка се одржала у Страгарима у суботу 1.6. 2024. године у част сећања на Душана Милошевића Страгарца, који је уз нашег Драгутина Томашевића био члан Првог српског Олимпијског тима и учесник Олимпијских игара 1912. године у Стокхолму.