ЛИКОВНО-ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

Датум: 04. April 2014 18:20 Категорија: Новости

Поводом Светског дана књиге за децу, 2. априла, Народна библиотека ''Ђура Јакшић'' из Петровца организовала је ликовно-литерарни конкурс на коме су учествовали  ученици школа из наше Општине. Комисија у саставу: Виолета Миливојевић – професорка књижевности, Ксенија Илић – историчарка уметности и Јелена Јанаћковић – учитељица, одабрала је и наградила радове у неколико категорија. Међу награђеним су и радови наших ученика. За ликовне радове награде су добиле Анастасија Радивојевић (II место) и Катарина Јанкуцић (III место), обе ученице другог разреда - а за литерарне Ања Милојевић (III место), у категорији V-VI разреда и Александар Миладиновић (VIII разред), у категорији VII-VIII разреда.
Награде ће бити додељене 10. априла у 18 часова у просторијама Народне библиотеке ''Ђура Јакшић''.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Датум: 04. April 2014 18:18 Категорија: Новости

Општинско такмичење из историје одржано је 22.03.2014. у ОШ ''Мирослав Букумировић Букум'' у Шетоњу. Атмосфера је била, као и претходних година, пријатна, домаћини љубазни, а наши ученици постигли су следеће резултате:

5. РАЗРЕД
Радован Марковић III место
Немања Владисављевић III место
Алекса Мирковић III место

6. РАЗРЕД
Димитрије Калаба I место
Милица Стевић III место

7. РАЗРЕД
Михајло Живадиновић I место

8. РАЗРЕД
Јанко Миловановић II место
Петар Стефановић III место

Честитамо награђеним ученицама и наставницама Јасмини и Марини!
Срећно на Окружном такмичењу!

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Датум: 29. Mart 2014 18:13 Категорија: Новости

Општинско такмичење из географије одржано је 23.03.2014. у Мелници. Михаило Живадиновић ученик седмог разреда наше Школе, освојио је прво, а Михајило Николић ученик осмог разреда, треће место.
Честитамо ученицима и њиховим наставницима Маријани и Пеђи и желимо им много успеха на окружном такмичењу.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У МАЛОМ ФУДБАЛУ

Датум: 29. Mart 2014 18:07 Категорија: Новости

Општинско такмичење у малом фудбалу за девојчице одржано је 20.03.2014. у Спортској хали ''Драгутин Томашевић''. Педесетак девојчица из седам школа показале су нам своје фудбалске вештине током седам утакмица. У финалу су играле ученице наше школе против девојчица из Орешковице. Резултатом 4:1 Школа из Орешковице остварила је победу, тако да су наше девојке такмичење завршиле на другом месту.

Честитамо на постигнутом успеху!

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У МАЛОМ ФУДБАЛУ

Датум: 29. Mart 2014 18:06 Категорија: Новости

Оштинско такмичење у малом фудбалу за дечаке одржано је 18.03.2014. у Спортској хали ''Драгутин Томашевић''. Учествовали су ученици из седам школа. Одиграно је укупно 6 утакмица у којима је учествовало 70 дечака. У финалу су играли дечаци наше Школе и ОШ ''Мирослав Букумировић Букум'' из Шетоња. Наш тим је остварио победу резултатом 6:0 освојивши тако прво место.

Браво, момци!

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ХЕМИЈЕ

Датум: 21. Mart 2014 23:00 Категорија: Новости

У ОШ ''Ђура Јакшић'' у Орешковици 08.03.2014. одржано је Општинско такмичење из хемије. Ученици седмих разреда наше школе, у пратњи наставнице Наташе Ботић, учествовали су на овом такмичењу и остварили запажен успех. Наши хемичари постигли су следеће резултате:

1. Стефан Станојевић 99 бодова 1. место
2. Михаило Живадиновић 96 бодова 1. место
3. Душан Јаношевић 86 бодова 3. место
4. Филип Јовановић 78 бодова
5. Ксенија Гвоздић 78 бодова

Сви ученици пласирали су се на Окружно такмичење које ће бити одржано 06.04.2014. Желимо им много успеха.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Датум: 21. Mart 2014 22:53 Категорија: Новости

15.03.2014. у ОШ ''Света Михајловић'' у Буровцу одржано је општинско такмичење из биологије. Учествовали су ученици од петог до осмог разреда у пратњи наставница биологије Оливере Ђорђевић и Анице Добросављевић. Ученици су постигли следеће резултате:

V разред

2. Сара Јевремовић   2. место
3. Даница Драгановић   2. место
4. Тара Обрадовић   2. место

Честитамо свим ученицима на постигнутим резултатима и желимо им много успеха на окружном такмичењу.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 21. Mart 2014 22:10 Категорија: Новости

Општинско такмичење из српског језика одржано је у суботу 08.03.2014. у ОШ „Света Михајловић“ у Буровцу.
Награђени ученици су :

V разред

1. Ива Иванкић V4 I место
2. Александра Крстић V4 I место
3. Марина Стајић V2 I место
4. Василије Пауновић   II место

Сви они иду на окружно такмичење. Браво, петаци!

VI разред

1. Лука Адамовић VI5 1. освојени резултат
2. Милица Животић VI5 2. освојени резултат
3. Марија Николић VI4 3. освојени резултат

VII разред

1. Никола Стајић VII3 1. освојени резултат

VIII разред

1. Ања Лазаревић VIII3 1. освојени резултат, иде на окружно такмичење
2. Богдан Миленковић VIII3 2. освојени резултат

Честитке свим награђеним ученицима...

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 21. Mart 2014 22:07 Категорија: Новости

08.02.2014. у ОШ  „Жарко Зрењанин“ У Великом Лаолу одржана је књижевна олимпијада. Из наше школе учествовало је два ученика - Богдан Миленковић и Ања Лазаревић, обоје из VIII-3. Богдан је освојио прво, а Ања друго место. Честитамо!

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Датум: 21. Mart 2014 22:00 Категорија: Новости

Ученици IV-4 , њихови родитељи и учитељица Тања Марковић учествовали су у хуманитарној акцији прикупљања новца за лечење  девојчице Томаније Станојевић из Бистрице. Сакупљено је 21 100 динара и уплаћено на рачун у Комерцијалној банци, намењен за трошкове лечења.