Новости

Тематска настава "Знаци и симболи" 3. разред и подручна одељења Бошњак, Панково и Лопушник

Датум: 04. Decembar 2018 10:29 Категорија: Новости

Учесници: Ми и ученици трећег и првог разреда из издвојеног одељења из Лопушника и учитељица Тања Славковић
Интеграција садржаја: Српски језик (У улози водитеља);
Математика ( Правила у рачунским операцијама); Природа и друштво (Мој крај у знаку и симболу);
Музичка култура (Ноте и паузе као музички знаци);
Ликовна култура Мали креатори
Исходи: Казивање текста природно, поштујући интонацију реченице ; причање краћег наративног текста на основу предходне израде плана текста и издвајање значајних делова или занимљивих детаља; Одговарање на једноставна питања у вези са текстом проналазећи информације које су исказане на различите начине и садржане у тексту; Препознавање врста реченичних знакова по комуникативној функцији; познавање својстава рачунских операција и способност осмишљавања примера на основу изведених правила; препознавање симбола људских делатности које постоје у свом крају;
Аутор химне дана учитељица Мирјана Савић

ДАНАС НАМ ЈЕ ЛЕПО
ДОШЛИ СУ СВИ ЂАЦИ
ЗАДАЦИ СУ СПРЕМНИ
ЧЕКАЈУ НАС ЗНАЦИ
ЗАЈЕДНО ДА РАДЕ ЂАЦИ МНОГО ВОЛЕ
УЧИЋЕМО ДАНАС И НЕКЕ СИМБОЛЕ.

Посета изложби

Датум: 01. Decembar 2018 20:01 Категорија: Новости

Приликом посете путујућој изложби "Читамо и пишемо са Аном Франк"
-поновили смо како се записују називи књига, часописа, прича...
-откривали смо врлине које је имала девојчица скривајући се и пишући дневник и упоређивали са особинама деце данас;
-истраживали како су изгледали симболи из ратног времена у којем је живела Ана Франк;
-проширили знања о равноправности народа који живе у једној држави;
-сазнали шта нас очекује да учимо у старијим разредима.

Ауторско наставно средство учитељице Јованке Ранковић

Датум: 01. Decembar 2018 20:00 Категорија: Новости

30. новембра у одељењу III-1 на часу математике обрађена је наставна јединица Круг и кружница . Цртање круга и кружнице уз примену ауторског наставног средства учитењице Јованке Ранковић. На овом часу видела се практична примена овог наставног средства. Ученици су били врло активни и веома заинтересовани па им је усвајање ових садржаја било веома забавно.Такође своје ауторско наставно средство учитељица Ј. Р. је користила и на часу ликовне културе као поставку Мртве природе, а и на часу музичке културе коришћено је за објашњење трајања нота.
Јованка Ранковић

Тематска настава "Знаци и симболи" 4. разред

Датум: 01. Decembar 2018 19:58 Категорија: Новости

У среду, 28. 11. 2018. године у свим одељењима четвртог разреда реализована је тематска настава "Знаци и симболи".
Ученици су на основу разговора и примера из свакодневног живота успели да уоче и схвате разлику између појмова знак и симбол. Такође, током реализације предвиђених активности разумели су значај знакова и симбола у свакодневном животу.

Трибина "Превенција злоупотребе психоактивних супстанци у школама"

Датум: 27. Novembar 2018 10:28 Категорија: Новости

Тим едукатора за спровођење програма превенције злоупотребе дрога у школама на територији Браничевсаког округа реализовао је 20.11.2018. год у 11 часова у нашој школи трибину за ученике седмог разреда, као и трибину за родитеље и наставнике.

Јавни час - обележавање сто година од ослобођења Петровца у Првом светском рату

Датум: 01. Novembar 2018 14:52 Категорија: Новости

29. октобра 2018. ученици 8 разреда Основне школе „ Бата Булић“ заједно са наставницама Марином и Јасмином присуствовали су обележавању стогодишњице ослобођења Петровца у Првом светском рату.
Након полагања венаца на споменик борцима Првог светског рата, а на  свечаној академији у биоскопу „Дело“, погледали су документарно историјски филм новинара РТС-а Новице Савића из Пожаревца о злочинима Бугара у нашем крају у Првом светском рату. На овај начин ученици су имали  јавни час историје.

Тематска настава - октобарске слике

Датум: 01. Novembar 2018 14:51 Категорија: Новости

Тематска настава за ученике трећег разреда -  Октобарске слике, замишљена је кроз ученичко дводневно ангажовање да представи карактеристике јесени и изрази своје различите активности:
-        осмишљавање јесењих раговора између пожутелих листова и оголелих грана;
-        ласте са напуштеним гнездом;
-        ветра и кишобрана или бундеве и Ноћи вештица.

Ученици из Лопушника у посети Петровцу

Датум: 26. Oktobar 2018 21:52 Категорија: Новости

Ученици из школе у Лопушнику са својим учитељицама посетили су: музеј, библиотеку, галерију и парк. Леп јесењи дан и још лепше дружење кроз учење.

Семинар "Обележавање важних датума у настави"

Датум: 22. Oktobar 2018 16:34 Категорија: Новости

Програм стручног усавршавања Обележавање важних датума у настави је за наставнике наше школе био мотивациона прилика да се ангажује у осмишљавању предлога заједничког пројекта или тематске наставе.

Посета стоматолога часу биологије

Датум: 14. Oktobar 2018 20:06 Категорија: Новости

У четвртак, 12.10.2018.године на часу биологије присуствовала је стоматолог др Драгана Антић, која је са ученицима V разреда разговарала на тему "Правилна хигијена уста и зуба и правилна исхрана" - у оквиру својих редовних активности. Тиме је и на овај начин остварена сарадња Дома здравља Петровац и ОШ"Бата Булић", а час биологије и наставна јединица "Исхрана у природи" употпуњен је на најбољи начин.