Пројектна настава у 1. разреду

Датум: 08. Februar 2019 15:38 Категорија: Новости

У нашој школи су 4.2.2019. године представљени радови учитељица Татјане Славковић и Тање Марковић у оквиру реализације Пројектне наставе у 1. разреду. Учитељице су изнеле своја искуства у вези са овим предметом и пренеле колегама изазове са којима су се сусретале током планирања и реализација пројеката. Закључак је да овај начин рада захтева добар план и припрему, али и обезбеђује трајнија знања и искуства ученика јер су током целог пројекта усмерени на истраживачки рад. Излагањем и презентацијом продуката ученици примећују да су уз веће ангажовање, рад и уложени труд и они задовољнији постигнутим резултатима, што је и учитељицама додатна мотивација. У плану су нови пројекти .

Учење без тамног облака дима

Датум: 01. Februar 2019 16:48 Категорија: Новости

Поводом 31. јануара, Националног дана борбе против дуванског дима, у среду 30. јануара, у организацији Црвеног крста Петровац и у сарадњи са Домом здравља Петровац за ученике петог и шестог разреда одржан је заједнички час физичког и здравственог васпитања посвећен превенцији пушења. Током часа ученици су имали прилику да се путем презентације упознају са последицама пушења по здравље и учење и да промишљају о изазовима, ризицима и здравим стиловима живота.

Свети Сава

Датум: 30. Januar 2019 21:35 Категорија: Новости

У недељу 27. јануара у нашој школи је свечано обележена школска слава Свети Сава.

Која сијалица ће засветлети?

Датум: 30. Januar 2019 21:34 Категорија: Новости

У III-3 из  предмета Природе и друштва одржан је час "Која сијалица ће засветлети". Ученици су кроз огледе, на очигледан начин дошли до решења проблема који су им постављени. Били су веома заинтересовани и задовољни, јер воле овакав вид наставе.

Конкурс "Нацртај своју лектиру"

Датум: 14. Januar 2019 21:17 Категорија: Новости

Учествовање ученика III2 на конкурсу "НАЦРТАЈ СВОЈУ ЛЕКТИРУ" и подстицање на читање и цртање. Похвала од издавачке куће БИГЗ. Aнализа ученичких радова и поређења са награђеним радовима који су стекли право да буду илустративни делови лектира.

У потрази за Деда Мразом

Датум: 14. Januar 2019 21:09 Категорија: Новости

Како су Еко вила и вилењаци успели да спасу Деда Мраза од Славке Прљавке и њених слуга Ђубрића дочарали сз нам ученици III2 и III4 новогодишњом приредбом У ПОТРАЗИ ЗА ДЕДА МРАЗОМ. Замишљена потрага коју је пратио репортер наше телевизије МЛАВОГРАД пратила је ликове у различитим догађајима: доктора који је спремио лек против Славке Прљавке; уплашене Нове године, која је страховала да јој се дeца неће радовати ако им не доведе Деда Мраза; патуљци који су заборавили да нахране ирвасе, подмажу санке, изброје пакетиће за сву децу; кловнове који су се смејали закуваној ситуацији, бакама, декама, чуварима, деци, туристима... На крају је наравно Деда Мраз пронађен и најлепше жеље су подељене свима присутнима. Реализатори ове активности за ученичке родитеље су учитељице Мирјана и Биљана, наставници Ана и Драган.

Пројекат Гозба за птице

Датум: 07. Januar 2019 12:00 Категорија: Новости

У току овог месеца ученици I- 3 су реализовали пројекат "Гозба за птице" . Kрајњи продукт су хранилице које су напунили зрневљем и окачили на дрвеће у школском дворишту. Надамо се да ће птичице пронаћи ове хранилице и тако преживети ове хладне дане.

Угледни час у IV3

Датум: 25. Decembar 2018 10:22 Категорија: Новости

У одељењу IV-3 одржан је угледни час из ликовне културе.

Амбијентална настава

Датум: 25. Decembar 2018 10:21 Категорија: Новости

Дана 14.12.2018. године после часова наставе и завршних припремних активности, изведена је интегрисана амбијентална настава у Природњачком центру - Свилајцу.Циљ наставе био је примена стечених знања у непознатом окружењу, решавање проблемских задатака, развијање критичког мишљења, развијање свести о потреби сопстевног доприноса о чувању врста и одрживопсти живота на земљи.

Тематска настава Знаци и симболи у другом разреду

Датум: 10. Decembar 2018 22:42 Категорија: Новости

Дана 28.11.2018.године,у одељењима II4 и II3 одржана је тематска настава "Знаци и симболи"
Наставом су били обухваћени следећи предмети: српски језик, математика, свет око нас, ликовна култура, слободне активности.
Деца су била веома активна, уживала су у раду, научила много тога, дружила се, размењивала искуства, помагала једни другима.