СВЕТИ САВА

Датум: 28. Januar 2024 21:17 Категорија: Новости

Ученици и радници наше школе су и ове године са радошћу заједно прославили школску славу Светог Саву у просторијама школе уз пригодни програм. Послужили су се славским житом и соковима.

НОВОГОДИШЊИ ВАШАР

Датум: 23. Januar 2024 10:12 Категорија: Новости

Још један традиционални  хуманитарни Новоогодишњи вашар одржан је 29.децембра у нашој школи
Продавци новогодишњих производа су ове године били ученици другог и четвртог разреда, као и ученици петог, шестог и седмог разреда и Ученички парламент школе.Остали ученици и родитељи преузели су улогу купаца.
Уз много шарених и занимљивих производа и новогодишњих украса вашар је  протекао успешно и весело и  уз обострано задовољство и продаваца и купаца.

БИЛИ СМО ХУМАНИ..

Датум: 28. Decembar 2023 19:01 Категорија: Новости

Седам пакетића из ОШ  "Бата Булић" путују насмејаним малишанима из ОШ   "Akадемик Ђорђе Лазаревић" Okруглица Власина..  Захвалност припада ученицима VII3 i IV2, и њиховим родитељима и наставницима чије су жеље да Нова година не буде само празник већ навика да свакодневно бринемо једни о другима, помажемо се и волимо.

ВОЛИМ ФРАНЦУСКИ

Датум: 28. Decembar 2023 11:33 Категорија: Новости

У оквиру иницијативе мреже "Волим француски" која функционише у оквиру к Француског института , ученици 5-1 су учествовали у размени новогодишњих честитки на француском са вршњацима Основне школе "Соња Маринковић" из Новог Сада.
Поред дописивања са другарима, ученици су на овај начин научили како се на француском обраћамо када пишемо честитку, као и лексику везану за Нову годину..

РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК У СЕДМОМ РАЗРЕДУ

Датум: 28. Decembar 2023 11:20 Категорија: Новости

Педагог и психолог наше школе су 21.12.2023. године одржале родитељски састанак за родитеље ученика седмог разреда у на тему "Комуникација између родитеља и деце"

ХУМАНИТАРНИ ТУРНИР

Датум: 26. Decembar 2023 12:07 Категорија: Новости

У четвртак и петак 21. и 22. децембра ученици волонтери из VII i VIII разреда,чланови групе Весници активизма уз координацију педагога организовали су хуманитарни турнир у малом фудбалу. са тачкама балета. На турниру су се такмичиле екипе  VII и VIII razreda, a у балетским тачкама учествовале су ученице наших и других школа, чланице Балетског студија "New Stars".
Овој манифестацији су присуствовали ученици V - VIII разреда и наставници. Уместо улазница посетиоци су давали добровољни прилог. Прикупљено је укпно 30 000 динара. што ће као поклон за Нову годину уручити сиромашној породици са дететом из Петровца, а по препоруцу Црвеног крста.
Захваљујемо се на помоћи и подршци Културно-просветном центру,Спортској хали, Балетском студију "New Stars", kao и наставницима физичког васпитања и директору школе.

ПРОЈЕКАТ У НАСТАВИ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 26. Decembar 2023 11:08 Категорија: Новости

Наша школаје у суботу 23.децембра у Француском институту у Београду представила пројекат на коме се радило од септембра, а под називом Dis non à la violence, dis oui à la tolérance-РЕЦИ НЕ НАСИЉУ- рад на толеранцији. Пројекат је реализован под покркровитељством Удружења професора француског језика, а подржан од Међународне организације франкофоније.
Реализовале су га ученице 7-3 Софија Животић, Нина Нешић, Дуња Станојевић, Анђа Рајић, Ана Руф и Катарина Милојковић са наствницом фрнцуског језика Јеленом Пантелић. Пројекат је подразумевао израду речника лепих речи-кључних за један бољи свет без насиља. Заједно са нама је учествовало пет школа из Србије.
У изузетно пријатној атмосфери Француског института, наше ученице су добиле похвале за труд и рад, а наша школа захвалницу и потврду за учешће, као и јако леп пклон који ће умногоме допринети осавремењивању наставе француског језика.

НОВОГОДИШЊА РАДИОНИЦА

Датум: 25. Decembar 2023 13:27 Категорија: Новости

У одељењу 2/1 је одржана Новогодишња радионица на којој су ученици са родитељима правили украсе које ће продавати на хуманитарном вашару.
Рад је протекао у веселој атмосфери,а родитељи показали као и увек колико су креативни и колико радо учествују у оваквим активнностима.

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 08. Decembar 2023 12:47 Категорија: Новости

Данас је у нашој школи одржано школско такмичење из математике за ученике од трећег до осмог разреда. Ученици млађих разреда такмичили су се у учионицама у присуству дежурних учитељица, а учници старијих разреда у школској трпезарији у присуству дежурних наствника. Укупно је било деведесет такмичара.
Нашим ученицима желимо много успешних реултата и пласман на општинско такмичење.

МИНИСТАР ПОСЕТИО НАШУ ШКОЛУ

Датум: 06. Decembar 2023 15:19 Категорија: Новости

Данас је министар информисања и телекомуникације Михаило Јовановић посетио нашу школу у којој је одржана и едукација о безбедности деце на интернету.
Том приликом министар се обратио нашим ученицима у холу школе и обавио са њима кратак разговор о коришћењу савремене технологије и безбедности деце у том процесу. Ученици су активно одговарали на постављена питања, али и постављали министру своја питања везана за данашњу тему.
Предавању су присуствовали ученици петог и шестог разреда са разредним старешинама.
Едукатори Националног контакт центра за безбедност деце на интернету су одржали презентацију о  изазовима у дигиталном свету, начинима заштите и правилној употреби дигиталних технологија.
Национални контакт центар за безбедност деце на интернету је први и једини институционални механизам у региону који се бави превенцијом угрожавања деце у дигиталном свету, пружајући им могућност да се обрате на број телефона 19833 или путем онлајн платформе Паметно и безбедно.