Обавештење за родитеље и ученике

Датум: 25. Avgust 2022 02:13 Категорија: Новости

Нова школска 2022/2023.година почиње у четвртак 1.9.2022.године.
Распоред боравка ученика по сменама је организован по следећем редоследу:
Први и трећи разред полазе у школу у поподневној смени, а други и четврти у преподневној смени.
Свечани пријем првака ће бити реализован 31.8.2022.године у 9 часова.
Свечани пријем ученика петог разреда обавиће се истог дана у 11 часова.
СВИМ УЧЕНИЦИМА НАШЕ ШКОЛЕ ЖЕЛИМО СРЕЋАН ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ!

Дан младих

Датум: 21. Avgust 2022 19:34 Категорија: Новости

Шаховска секција наше школе је и ове године учествовала у обележавању Дана младих 12.августа 2022.године, у сарадњи са Дирекцијом за омладину и спорт.
Са почетком у 18. часова, чланови наше секције учествовали су у овој спортској манифестацији играјући партије шаха међусобно, али и са свом децом која су хтела да науче нешто о шаху. Одигране су  такође и партије великим фигурама на платоу, које увек привуку много посматрача.

Списак уџбеника за школску 2022/23.годину

Датум: 26. Jun 2022 13:20 Категорија: Новости

Списак уџбеника по разредима за школску 2022 / 2023.годину:

ГРАЂАНСКИ АКТИВИЗАМ

Датум: 22. Jun 2022 11:30 Категорија: Новости

Ученици петог разреда су у уторак 21.6.2022. године за време шестог и седмог часа у оквиру теме "Грађански активизам" сређивали летњу учионицу. У активност су били укључени сви ученици петог разреда који пихађају наставу грађанског васпитања наставнице Маријане Муљајић и Јасмине Ђорђевић.

ОСМЕХ ЈЕДАН СРЕЋЕ ВРЕДАН

Датум: 17. Jun 2022 13:35 Категорија: Новости

Ученици наше шаховске секције учествовали су у  манифестацији "Осмех један-среће вредан"и дружењуса корисницима Установе за одрасле и старије "Гвозден Јованчевић" Велики Поповац на градском тргу у среду 8.јуна 2022.године. Корисници установе су показали своје различите вештине у виду плетења, сликања,прављења наруквица,фризура али и спортских игара. Још једном смо показали да смо сви једнаки и битни. Шахисти су одиграли  партије шаха са корисницима ове установе који су показали да и шах умеју да играју одлично. Све честитке за њих, а ми смо почаствовани што смо имали прилике да учествујемо и надамо се даљој сарадњи и дружењу са њима.

СПОРТСКЕ ИГРЕ МЛАДИХ

Датум: 09. Jun 2022 11:48 Категорија: Новости

У уторак 7.6.2022.године наша школа је била домаћин  Спортских игара младих под  покровитељством Дунав осигурања које су пети пут реализоване у Петровцу на Млави.
У школском дворишту постављени су сви неопходни реквизити и обележја ове манифестације који су били неопходни за успешну реализацију игара.
Спортске игре су отворене паљењем бакље пријатељства.а та част припала је нашим ученицима, најуспешнијим спортистима 2021.године и свечаним програмом, након чега је реализован такмичарски део манифестације. Такмичило се много ученика наше школе и осталих школа наше Општине у разним спортским дисциплинама ( атлетика, кошарка, полигон препрека, "Између две ватре).
И ове године Спортске игре су спешно реализоване уз велико задовољство учесника, навијање,радост, неговање толерантности,солидарености,фер плеј игре, тимског духа али и другарства и дружење без граница

ПРОЈЕКТНА НАСТАВА

Датум: 03. Jun 2022 12:40 Категорија: Новости

У оквиру  Пројектне наставе "Млади извиђачи" ученици четвртог разреда матичне школе имали су прилику да се друже са младим извиђачима. Провели су дан у Ждрелу присуствујући промоцији извиђаштва. Видели су само мали део онога што извиђачи знају и њихов програм, јер је закључак да извиђаштво не може да стане у један дан. То је стил живота. Било је веома забавно уживати у играма и дружењу у природи.

ЧИТАЛАЦ ГОДИНЕ

Датум: 01. Jun 2022 13:39 Категорија: Новости

Поводом 23. априла Светског дана књиге, 12. маја 2022. године у Народнојој библиотеци "Ђура Јакшић", пригодним програмом, у присуству угледних званица уручене су јубиларне награде као и награде најактивнијим читаоцима у претходном периоду. У категорији деце основношколског узраста најактивнији читалац је ученик седмог разреда Кристијан Томић.

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Датум: 17. Maj 2022 14:00 Категорија: Новости

Наша школа је у априлу учествовала у хуманитарној акцији  помоћи нашем бившем ученику Петру Љубомировићу за лекарску интервенцију. Захваљујући прилозима ученика и запослених, прикупљено је 64.500 динара и овај новац је уплаћен на Петров рачун.
Похваљујемо све ученике за исказану хуманост. и драго нам је да је наш прилог допринео Петровом излечењу и поносни смо што смо у томе учествовали.

КРОС РТС.А

Датум: 17. Maj 2022 07:40 Категорија: Новости

Крос РТС-а "Кроз Србију" одржан у петак 13.5. 2022. године, почео је у 10 часова , а знак за почетактрке дао је министар просвете Бранко Ружић.
Ученици наше школе су трчали крос у градском парку са својим наставницима физичког васпитања, а све је протекло у најбољем реду и  позитивној атмосфери. Ученици који нису трчали посматрали су трку и бодрили своје другове из одељења.  Крос ове године  у нашој школи није био такмичарског карактера.