РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 23. April 2024 22:19 Категорија: Новости

На републичком такмичењу из физике одржаном 20.4.2024.године наша ученица Мила Гомилановић 6-1, заузела је друго место.
Ученицу је спремала наставница физике Ивана Љубић Тодоровић.

РЕЗУЛТАТИ МАТЕМАТИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА

Датум: 22. April 2024 11:38 Категорија: Достигнућа

На математичком такмичењу " Кенгур без граница" ове школске године, постигли смо следеће резултате:

• Прво место и пласман на републичко такмичење Мила Гомилановић 6-1
  • Похвала:
  • Алекса Стефановић  7-1
  • Анђелија Милосављевић 8-4

РЕЗУЛТАТИ МАТЕМАТИЧКОГ ТАКМИЧЕЊУ МИСЛИША

Датум: 22. April 2024 09:02 Категорија: Достигнућа

На математичком такмичењу  "Мислиша" наши ученици су и ове године постигли одличне резултате.
Трећа награда :

• Мила Гомилановић 6/1
  • Сава Милиић 4/4
Похвала:
  • Ања Цветојевић 4/2
  • Вук Вујовић  5/3
  • Мила Гомилановић 6/1
  • Алекса Стефановић 7/1
  • Анђелија Милосављевић 8/4

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Датум: 21. April 2024 22:07 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу у шаху, одржаном у Младеновцу 6.4.2024. године у ОШ " Момчило Живојиновић" наши ућеници су остварили запажене резултате. На такмичењу је учествовало око хиљаду учесника из целе Србије.
Четврто место заузео је ученик Сава Милић 4/4
И остали наши ученици : Даница Стојковић - први разред, Теа Марковић - трећи разред, Софија Јанковић - други разРЕред, Вук Вујовић - пети разред, Искра Белић и Алекса Стефановић - седми разред, остварили су велики број победа и веома добар пласман.
На такмичењу је учествовало око хиљаду учесника из целе Србије.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Датум: 21. April 2024 20:53 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из биологије наши ученици су остварили веома добре резултате.

• Ђурђа Михајловић 5/4 освојила је треће место.
  • Мила Гомилановић 6/1 освојила је друго место.
  • Анђелија Милосављевић 8/4 освојила је треће место и пласман на републичко такмичење.
Честитамо!

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ

Датум: 21. April 2024 17:32 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из технике и технологије наши ученици су остварили следеће резултате:

Дисциплина - аутомоделарство:

• Друга награда Матија Којић 6/1
  • Трећа награда Михајло Којић 6/1
 Дисциплина - авиомоделарство:
  • Трећа награда Анђелка Штрбац 6/4
Честитамо ученицима

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 09. April 2024 13:36 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из српског језика одржаном  у ОШ " Десанка Максимовић" у Пожаревцу, наше ученице су постигле
веома успешне резултате.
Прво место Мила Гомилановић 6/1 (Наставница Љубица Стојиловић)
Треће место Магдалена Милошевић 6/3 (Наставница Гордана Кнежевић)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЕЧИЈЕ КЊИГЕ

Датум: 03. April 2024 12:37 Категорија: Новости

Поводом обележавања Међународног дана дечије књиге Библиотека "Ђура Јакшић" је организовала дружење са писцем Александром Јањушевићем, а затим и доделила награде по литерарном и ликовном конкурсу који је за ученике основних школа расписала библиотека.
Одељње 2/1 наше школе је учествовало на конкурсу и са учитељицом Мајом  Милојковић присуствовало дружењу са писцем.
Ученица овог одељења Мајда Милић освојила је треће место  на ликовном конкурсу "У сусрет пролећу".
Александра Станисављевић освојила је треће место  на литерарном конкурсу "Дневник једног љубимца".
Честитамо ученицама и учитељици на успесима.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РУКОМЕТУ

Датум: 03. April 2024 11:40 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу у рукомету одржаном у Спортском центру " Драгутин Томашевић " у петак 29. марта 2024. године у конкуренцији основних школа општине Петровац на Млави , екипе наше школе у категорији девојчица и категорији дечака, освојиле су прво место и  награђене пехарима.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ

Датум: 01. April 2024 13:42 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу рецитатора, одржаном 30.3.2024.године у Културно просветном центру, међу тридесет три такмичара од првог до осмог разреда такмичило се и шест ученика наше школе.
У категорији млађих ученика треће место освојила је Лена Чукић 4/3 ( Учитељица Виолинка Динић)
У  kaтегорији старијих ученика друго место освојила је Јана Траиловић 8/4 ( Наставница Јулијана Дамњановић).