ПРЕДСТАВЉАМО НАША ИЗДВОЈЕНА ОДЕЉЕЊА - ЛОПУШНИК

Датум: 24. Mart 2021 11:58 Категорија: Новости

Издвојено одељење Лопушник има два комбинована одељења, у којима раде учитељице Борислава Тасић и Весна Милосављевић.

Школа је почела са радом у даљој прошлости, и следеће године прославиће 100 година свог постојања.
      Нова школска зграда свечано је почела са радом пре нешто мање од 20 година. Грађена је по савременим стандардима, има функционални простор, пространа је, лепо уређена, са централним грејањем и новим тоалетима..
У школи постоји и опремљен простор за предшколску групу, али ове године она не ради због малог броја деце.
      Школско двориште, иако не много пространо, веома лепо је уређено, са цветном алејом на једној страни, и са простором за игру и остале активности ученика на другој страни. На улазу је стари дуд, дрво за које нико од мештана не зна колико је стар. Пре неколико година чинило се као да се потпуно осушио, а онда је неким чудом поново оживео и олистао. Зато је он симбол школе у Лопушнику и сигурно крије многе занимљиве тајне о њој.
      Учитељице имају одличну сарадњу са родитељима, Месном заједницом и КУД ,,Лопушник". Обележавају све школске празнике, а укључују се и у све сеоске манифестације. Доста ученика су чланови обновљеног КУД-а, који није био активан скоро 30 година.

Овако је изгледала стара школска зграда

Стари дуд, симбол школе у Лопушнику