Пројекат - Другарство

Датум: 25. Novembar 2019 18:30 Категорија: Новости

У претходном  периоду реализован је пројекат  „ Другарство“ у циљу превенције вршњачког насиља и промовисања  добрих међуљудских односа.  Учествовала су деца ПУ „Галеб“, ученици ОШ „Бата Булић“ и СШ „Младост“,  а на иницијативу Тимова за заштиту од насиља ових установа.
          У среду,  20.11.2019.године, на Светски дан детета,  у холу СШ „Младост“  свечано је отворена изложба  ученичких ликовних  радова на тему „Другарство“ , а пројектован је и филм на исту тему који су заједнички, кроз међугенерацијску сарадњу, урадили предшколци, основци и средњошколци.  Кроз филм су различите узрасне  категорије  представиле своја мишљења и ставове о другарству. Истог дана, у двориштима ових установа,  у сарадњи са Шумским газдинством „Северни Кучај“-Шумском управом Пожаревац, предшколци, ученици IV разреда и подручних одељења ОШ „Бата Булић“ и матуранти СШ „Младост“ посадили су  дрвеће другарства.