Тематска настава

Датум: 28. Mart 2019 12:25 Категорија: Новости

Учитељице трећег разреда Биљана Животић, Јованка Ранковић, Виолинка Динић, Мирјана Савић,Татјана Славковић Грујић, су у сарадњи са библиотекарком школе Светланом Павловић, тродневну тематску наставу посветиле бајковитом свету браће Грим.

Осим најпознатијих бајки са којима се ученици срећу на најранијим узрастима што кроз сликовнице, бојанке, цртане филмове или живих речи својих бака, сада су били у прилици да истражују нове Гримове јунаке у "Мудрој сељаковој кћери" и Пчелињој матици. " Од решавања асоцијација, рада у групи на најпопуларнијим бајкама, играма из стаих времена, учитељица М. С. је осмислила и химну. БАЈКЕ ПРИЧЕ ЛЕПЕ ИЗ КОЈИХ СЕ УЧИ ШТА ТРЕБА ДА РАДИШ КАД ТЕ НЕШТО МУЧИ. КАД ПРОЧИТА БАЈКЕ СВАКО ДЕТЕ ЗНАЋЕ НАЈЛЕПШЕ СЗ БАЈКЕ ОС ГРИМОВА БРАЋЕ. Учитељица Виолинка је у математичким задацима мотивисала ученике да израчзнавају број пронађених бисера или раздаљину на којој се налазио чаробни кључ. Ревију модних костима које су ученици приказали пред родитељима, употпунио је ковчежић с благом, кућица од чоколаде и Ивица и Марица. Учитељица Биљана је угостила ученике првог и трећег разреда из издвојеног одељења у Лопушнику. Са учитељицом Татјаном С. Г. заједничким индивидуалитованим активностима ученика стваране су краљевске круне, чаробни штапић и и чудотворно прстење. Поруке о дечјој борби за самосталност, надмудривању, лукавству, љубомори, борби добра и зла, пријатељству снази, љубави, лепоти, слабостима.... Још једном су ученици проналази усмереним радом на многобројним активностима.