Тематска настава: Јесен у другом разреду

Датум: 26. Oktobar 2017 13:41 Категорија: Новости

Тродневна тематска настава- Јесен са уводним активностима обиласка зелене пијаце и градског парка. Осим четири учитељице другог разреда у реализацију су укључени наставница енглеског језика Ана Тодоровић и вероучитељ Бобан Јовић.

Три часа српског језика, два часа света око нас, два часа ликовне културе, по један час математике, музичке културе, енглеског језика, физичког васпитања, чувара природе, слободних ученичких активности и ЧОС. Осим амбијенталне наставе, примењиване су различите практичне и игровне активности у којима су ученици користили новац, разумевали повезаност и међузависност различитих људских делатности у насељима, самостално својим речима описивали плодове јесени, боје, мирисе, звуке, јасно структуирајући своја казивања. Заједничком изложбом за родитеље уз интонирање химне јесени, ученици су приредили изложбу продуката свог рада, плаката и јесењих аранжмана.