Онлајн час у III-3

Датум: 31. Mart 2017 20:35 Категорија: Новости

Онлајн недељи која се одржава под покровитељством организације Telecentre Europe и уз сарадњу са Основном школом „Ђура Јакшић“ из Орешковице, наша школа је дала свој допринос. Oдржан је заједнички час у 4.разреду ОШ „Ђура Јакшић“ и у одељењу III 3 учитељице Тање Марковић, под називом „Ђура и Бата у онлајн недељи“, реализацијом наставне јединице „Математиком кроз наш крај“. Ученици ОШ „Ђура Јакшић“ са учитељицом Славицом Гомилановић су припремили задатке који су везани за рељеф нашег краја, висину врхова Хомољских планина и њихово упоређивање по висини. Ученици из Орешковице су постављали задатке онлајн путем вебинара Бигмаркер, а ученици петровачке школе су радили по групама и такође онлајн одговарали .Када су сви задаци били решени, ученици 3.разреда су имали ритмички наступ за другаре из Орешковице, певали су им песмицу и плесали уз „Пингвин денс“. Ова ритмика је повезана са пројектом "Покренимо нашу децу". На крају су ученици из Орешковице певали нашим ученицима. Час је протекао у веселој атмосфери. Старији ученици су млађим ученицима пружили корисне информације о нашем крају и све то уз примену савремене технологије. Ово је за наше ученике веома лепо и корисно упознавање,дружење и учење уз вршњачку помоћ. Радују се следећем дружењу.