Тематски час

Датум: 17. Mart 2017 21:59 Категорија: Новости

Данас је у одељењу VII2 одржан двочас на тему: Сједињене Америчке Државе. Час су организовале наставнице енглеског језика Бојана Шпирић, историје Јасмина Ђорђевић и географије Маријана Муљајић. Ученици су својим презентацијама дочарали историју Америке од појаве првих колонија, све до грађанског рата између Севера и Југа. Час је употпуњен интернет снимком историјских дешавања у време оснивања колонија, као и инсертима из филмова "Прохујало са вихором" и "Дванаест година ропства", који су приказали слику о тешком животу афричких робова и последицама грађанског рата. На крају часа ученици су имали прилике да сазнају нешто више (и пробају) храну која се данас сматра типично америчком, а коју су у Америку донели усељеници из разних земаља: кока колу, хот дог, који је спремљен у ђачкој кухињи и америчке крофне, које су умесили родитељи.