Ђак генерације

Ђак генерације 2018/2019. године

Ана Миливојевић

Носилац је Вукове дипломе. Поред одличног успеха и примерног владања, учествовала је и постизала запажене резултате на општинским, окружним и републичким такмичењима из српског језика, француског језика, историје биологије, математике физике...Похвањена је од стране предметних наставника за однос према раду. Додатне активности током школовања (DELF) радила је на време, савесно и са лакоћом.
Радознала, свестрана, омиљена међу другарима и наставницима, истрајна и пожртвована. Желимо јој успех у даљем школовању и још боље резултате у Филолошкој гимназији у Крагујевцу, коју сада похађа.
Разредни старешина Ивана Љубић Тодоровић.

Ђак генерације 2017/2018. године

Бојан Коварбашић

Ове школске године, за ђака генерације проглашен је Бојан Коварбашић, ученик одељења VIII-2. Бојан је ученик који је показао колико може да се постигне ако се вредно и редовно учи. Својим примерним понашањем је поставио висок стандард и позитивно утицао на другаре у одељењу. Од петог до осмог разреда је учествовао на бројним такмичењима на којима је остварио изузетне резултате, освојивши више места на окружним и републичким такмичењима. Носилац је Вукове дипломе и посебних диплома из математике, хемије, биологије и географије. Бојан је сада ученик Војне гимназије. Желим му пуно успеха у даљем школовању.
Разредни старешина Бојана Шпирић

Ђак генерације 2016/2017. године

Ива Иванкић

Наша школа може да се похвали бројним изврсним ученицима. У овој генерацији осмака било је више таквих ученика. Међу њима се, као Ђак генерације издвојила Ива Иванкић, ученица VIII4. Током школовања остварила је одличан успех и примерно владање у свим разредима. Носилац је Вукове дипломе и посебних диплома из математике, српског и биологије. Била је част мени као као разредном старешини имати овакву генерацију и наравно, понос што је из мог одељења Ђак генерације Ива Иванкић.
Иви желим успех у даљем школовању и још боље резултате.
Разредни старешина, Јасмина Ђорђевић.

Ђак генерације 2015/2016. године

Доротеа Реџепи

За ученика генерације у школској 2015/16. години проглашена је Доротеа Реџепи.
Током свих разреда Доротеа се истицала из многих наставних предмета, а посебно из математике, биологије и француског језика, освајањем више награда на републичким и окружним такмиченјима.
Осим у учењу,  Доротеа је била омиљена другарица. Одговорно се односила према свим обавезама, показивала висок степен солидарности и хуманости према другима, како у оквиру свог одељења, тако иначе према људима.
Доротеа је сада ученица 13. београдске гимназије у Београду. Верујемо да ће и тамо успешно представити нашу школу као и наш град.
Разредни старешина Аница Добросављевић.