Школско такмичење из математике

Датум: 29. Januar 2017 18:18 Категорија: Новости

У нашој школи је 19. јануара одржано школско такмичење из математике. Учествовало је 130 ученика од трећег до осмог разреда. Најбољи су се пласирали за општинско такмичење, које ће се одржати 25. фебруара 2017.

Сађење јелке

Датум: 04. Januar 2017 18:01 Категорија: Новости

Данас су ученици I/1 са својом учитељицом у дворишту школе засадили јелку коју су добили на поклон од родитеља Бојана Милојевића. Јелка ће красити школско двориште. Захваљујемо се родитељу на овом поклону.

Новогодишња приредба

Датум: 04. Januar 2017 17:56 Категорија: Новости

Дана 29. децембра у холу школе одржана је Новогодишња приредба ученика I/2 и I/4. Ученици ова два одељења са својим учитељицама Миром и Биљом, игром, песмом, рецитацијом и атрактивним костимима које су припремили родитељи, додатно су улепшали празничну атмосферу и дочекали Деда Мраза, који им је поделио пакетиће. Посебан квалитет ове приредбе био је њен инклузивни карактер, радост и учешће свих ученика ова два одељења.

Новогодишњи вашар

Датум: 04. Januar 2017 17:45 Категорија: Новости

Ученички парламент наше школе организовао је хуманитарни Новогодишњи вашар 28. децембра у холу школе. Вашару је претходила радионица на којој су чланови парламента уз помоћ родитеља, педагога и библиотекара препремили новогодишње украсе за продају на вашару, а акцији су се прикључили и ученици од I-IV разреда са својим учитељицама и родитељима.
На вашару је прикупљено 22.000 динара и овај новац су чланови Ученичког парламента 29.децембра у просторијама ОО Црвеног крста, поред слаткиша и играчака, уручили породици Журкић Радише, самохраног оца две ћерке, ученице млађих разреда Основне школе из Рановца, корисника социјалне помоћи.
Ученички парламент захваљује се свима у школи и ОО Црвени крст на сарадњи и на прилици да оваквим хуманитарним гестом заврше 2016. год. и Нову годину учине још неком бар мало лепшом.

Ликовно-литерарни конкурс на тему „Толеранција и заштита од насиља“

Датум: 04. Januar 2017 17:17 Категорија: Новости

Током новембра ученици од 1. до 8. разреда учествовали  су у изради радова на тему „Толеранција и заштита од насиља“ на предлог Тима за заштиту деце од насиља као превентивну активност у спречавању насиља. Наставници српског језика и ликовне културе и учитељице прикупили су радове који су предати комисији на процену најбољих радова, у сваком разреду по један рад. Комисију су сачињавали: Милица Илић и Дарко Стокић запослени у Завичајном музеју, Јелена Јанаћковић запослена у Народној библиотеци и ученици СШ „Младост“ Теодора Б. и Алекса Ј. Критеријуми по којима су радови бирани били су оригинално идејно решење,креативност и самосталност у раду.Изложба је отворена 7.12. 2016. г. у холу ОШ „Бата Булић“.Ученицима чији су радови оцењени најуспешнијим подељене су захвалнице и награде које је обезбедила управа школе. Сви учесници конкурса добили су похвалу за уложени труд и захвалницу за учешће. Ученици су били срећни што су њихови радови изложени и што је њихов рад презентован, а и добијеном захвалницом.
     Веома сам задовољна одзивом ученика (учествовало је 98 ученика) и целокупном успешном организацијом конкурса и реализацијом изложбе.
Координатор Тима
Тања Марковић

Мобилни планетаријум у холу школе

Датум: 04. Januar 2017 16:19 Категорија: Новости

Ученици ОШ "Бата Булић" имали су изузетну прилику да посете мобилни планетаријум, који је постављен у холу школе. Мобилни планетаријум Математичког факултета Универзитета у Београду и Друштва астронома Србије је савремено наставно- дидактичко средство, које демонстрира ученицима изглед, кретање и основне елементе небеске сфере, приказује сазвежђа, оријентацију у простору, координатне системе, тела Сунчевог система

Награде ученика на такмичењима 2015/2016. године

Датум: 30. Novembar 2016 20:23 Категорија: Достигнућа

Награде ученика на републичким, међуокружним, регионалним и окружним такмичењима у 2015/2016. години.

Дигитално насиље – улога родитеља у превенцији

Датум: 10. Novembar 2016 23:20 Категорија: Новости

У среду 2. новембра 2016. године одржан је општи родитељски састанак за родитеље ученика III и IV разреда на тему:
„Дигитално насиље – улога родитеља у превенцији“
Презентацију о појму, врстама дигиталног насиља и мерама превенције у породици, као и примере из праксе, родитељима су представили Милена Васић, стручни сарадник – педагог и Ненад Мичић инспектор Криминалистичке полиције Полицијске станице у Петровцу.

Насиље према женама у породици

Датум: 10. Novembar 2016 23:10 Категорија: Новости

19. 10. 2016. године у холу школе одржана је трибина „Насиље према женама у породици“

Свечана додела књига на француском језику

Датум: 10. Novembar 2016 22:41 Категорија: Новости

У понедељак, 24.10.2016. год., наша школа је присуствовала свечаности доделе књига на француском језику. Свечаност је одржана у француском Институту у Београду, а наша школа је позвана због посебног доприноса ширењу и промовисању француског језика. Књиге су свечано уручене од стране Амбасадорке Француске госпође Кристин Моро, а церемонији су присуствовали и директор француског Института Аташе за француски језик, као и председник АДИФЛОР-а, господин Рафаел Фантен.