Пробни завршни испит

Датум: 07. April 2017 15:41 Категорија: Достигнућа

Данас, 7. априла од 12 - 14 часова, одржан је пробни завршни испит из математике. Сутра од 9 часова одржава се испит из српског језика, а у 11:30 комбиновани тест.

Угледни час из ликовног

Датум: 07. April 2017 12:54 Категорија: Новости

У сусрет предстојећим ускршњим празницима, учитељица Александра Ташић је у одељењу II4 одржала угледни час из ликовне културе. Наставна јединица је Композиција боја у корелацији са верском наставом. Рад се одвијао по групама, где су били укључени и родитељи.

Општинско такмичење у рецитовању

Датум: 04. April 2017 18:05 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу у рецитовању, одржаном 1. априла 2017. у КПЦ Петровац, ученица IV2 Лана Милошевић (учитељица Маја Милојковић Василијевић) освојила је 3. место. Ученица V5 Ања Стојановић (наставница Валентина Марковић) је за похваљена.

Књижевна олимпијада

Датум: 04. April 2017 13:17 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из српског језика - Књижевној олимпијади, одржаном 1. априла у Пожаревцу, ученица VIII2 Марина Стајић освојила је III место. Предметна наставница је Јулијана Дамњановић.

Онлајн час у III-3

Датум: 31. Mart 2017 20:35 Категорија: Новости

Онлајн недељи која се одржава под покровитељством организације Telecentre Europe и уз сарадњу са Основном школом „Ђура Јакшић“ из Орешковице, наша школа је дала свој допринос. Oдржан је заједнички час у 4.разреду ОШ „Ђура Јакшић“ и у одељењу III 3 учитељице Тање Марковић, под називом „Ђура и Бата у онлајн недељи“, реализацијом наставне јединице „Математиком кроз наш крај“. Ученици ОШ „Ђура Јакшић“ са учитељицом Славицом Гомилановић су припремили задатке који су везани за рељеф нашег краја, висину врхова Хомољских планина и њихово упоређивање по висини. Ученици из Орешковице су постављали задатке онлајн путем вебинара Бигмаркер, а ученици петровачке школе су радили по групама и такође онлајн одговарали .Када су сви задаци били решени, ученици 3.разреда су имали ритмички наступ за другаре из Орешковице, певали су им песмицу и плесали уз „Пингвин денс“. Ова ритмика је повезана са пројектом "Покренимо нашу децу". На крају су ученици из Орешковице певали нашим ученицима. Час је протекао у веселој атмосфери. Старији ученици су млађим ученицима пружили корисне информације о нашем крају и све то уз примену савремене технологије. Ово је за наше ученике веома лепо и корисно упознавање,дружење и учење уз вршњачку помоћ. Радују се следећем дружењу.

Школско такмичење у рецитовању

Датум: 30. Mart 2017 20:53 Категорија: Достигнућа

На школском такмичењу у рецитовању, одржаном 27. и 28. марта 2017, најбољи су били

у категорији ученика од I до IV разреда:

1. место Марија Живковић I2 "У мишјој школи" (Татјана Ковачев)
2. место Лана Милошевић IV2 "Чему служи срце" (Недељко Попадић)
3. место Дмитра Богосављевић IV1 "Голема репа" (руска народна песма)

у категорији ученика од V до  VIII разреда:

1. место Милица Динић VI2 "Љубавно писмо" (Десанка Максимовић)
2. место Ања Стојановић V5 "Љубав" (Мирослав Антић)
3. место Теодора Стојановић VIII1 "Пркосна песма" (Добрица Ерић)
Похваљени су следећи ученици: Илија Радојковић I2, Јана Траиловић I2, Тара Томић I3, Лука Радосављевић I3, Теодора Чолаковић IV (В.Поповац), Ружица Стојановић V3 и Илија Лукић V5.

Мислиша 2017

Датум: 30. Mart 2017 20:27 Категорија: Достигнућа

Награђени и похваљени ученици на Националном такмичењу Мислиша 2017:

• Игњат Гомилановић 2. разред (Оливера Рамовић) II место
  • Вишња Марковић 2. разред (Данијела Стокић) похвала
  • Ружица Стојановић 5. разред (Борко Милошевић) II место
  • Никола Гајић 7. разред (Борко Милошевић) похвала
  • Радован Марковић 8. разред (Борко Милошевић) похвала
  • Ива Иванкић 8. разред (Борко Милошевић) похвала

Угледни час из физичког васпитања

Датум: 28. Mart 2017 20:42 Категорија: Новости

Учитељица Виолинка Јанаћковић одржала је 24. марта 2017. у одељењу I-3 угледни час из физичког васпитања. Наставна јединица је: Елементарне игре у корелацији са наставом математике. Циљ часа је да се утврде математички садржаји кроз физичке активности и игру.

Окружно такмичење из географије

Датум: 26. Mart 2017 20:25 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из географије, одржаном 26. марта 2017. у Пожаревцу, ученица Марина Гвоздић VII1 освојила је 3. место. Предметна наставница је Маријана Муљајић.

Окружно такмичење из техничког и информатичког образовања

Датум: 26. Mart 2017 20:04 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из техничког и информатичког образовања, одржаном 26. марта 2017. у Брадарцу, наши ученици су освојили награде: 1. место Милан Петровић VIII1 и 3. место Сара Јовић V1. Ученици су се пласирали на републичко такмичење. Предметна наставница је Биљана Атанацковић.