Пролећни ученички ликовни салон П.У.Л.С. 2017

Датум: 27. April 2017 20:57 Категорија: Новости

Недавно је завршен овогодишњи ПУЛС на коме су учешће узели ученици од петог до осмог разреда основних школа општине Петровац на Млави. Тема је била "Пријатељство се не бира, оно бива" (Меша Селимовић). Од пристиглих радова изложено је 99, а стручни жири је изабрао и наградио 9 радова. На овогодишњем ПУЛС-у ученици наше школе освојили пет награда и то:
Прву награду освојиле су ученице Милица Стојановић VIII1 и Катарина Јанкуцић V4.
Другу награду освојила је ученица Милена Станисављевић VII3.
Трећу награду освојила је Теодора Стојановић VIII1.
Награду за другачији приступ добио је Урош Милосављевић VIII4.
Наставник ових ученика је Жељко Бранковић.

Финале Мислише 2017.

Датум: 26. April 2017 13:07 Категорија: Достигнућа

На Великом републичком финалу Мислише, одржаном 23. априла у Београду, ученица V3 Ружица Стојановић освојиула је II место. Предметни наставник је Борко Милошевић.

Delf

Датум: 23. April 2017 20:23 Категорија: Новости

Наша школа је данас била један од центара у којима су ученици полагали испит на француском језику DELF, нивоа А1 и А2. Овај испит организује француски институт у Србији у сарадњи са Министарством просвете наше земље и Министарством просвете Републике Француске. Испит нивоа А1 полагало је 15 ученика - 13 из наше школе и два ученика из ОШ "Ђура Јакшић" из Орешковице, а испит нивоа А2 полагало је три ученика - два из наше школе и једна ученица из Орешковице.

Окружно такмичење из историје

Датум: 23. April 2017 20:21 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из историје, одржаном 23. априла 2017. у Пожаревцу, ученица Ана Миливојевић VI4 освојила је друго место. Предметна наставница је Јасмина Ђорђевић.

Окружно такмичење из биологије

Датум: 23. April 2017 20:19 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из биологије, одржаном 22. априла 2017. у Пожаревцу, наши ученици су освоојили следеће награде: 1. место Илија Илић V4 (Аница Добросављевић), Ана Миливојевић VI4 (Оливера Ђорђевић), Бојан Коварбашић VII2 (Аница Добросављевић), 2. место Дамјан Петровић V4 (Аница Добросављевић), Анђела Стојадиновић VI5 (Аница Добросављевић), Андреа Радановић VII5 (Оливера Ђорђевић), 3. место Јанковић Илија VII2 (Аница Добросављевић), Сара Лазић VIII4 (Аница Добросављевић), Александар Васиљевић VIII1 (Аница Добросављевић). Ученик Бојан Коварбашић се пласирао на републичко такмичење.

Шта знаш о саобраћају

Датум: 22. April 2017 16:44 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из "Шта знаш о саобраћају", одржаном 22. априла 2017. у Петровцу, екипа наше школе у екипној конкуренцији освојила је друго место. У појединачној конкуренцији ученик  Вељко Ружић VIII-1 освојио је друго место. Саобраћајну секцију води наставница Светлана Милетић.

Вече француског језика

Датум: 19. April 2017 15:43 Категорија: Новости

У петак, 7. априла 2017. у КПЦ Петровац, одржано је Вече француског језика. Ученици су показали сво богатство и лепоту француског језика, тако што су глумили и певали на француском језику. На крају вечери послужени су специјалитети француске кухиње, које су припремили ученици и њихови родитељи. Целокупан програм осмислиле су и приредиле наставнице Драгана Бранковић, Јелена Пантелић и Марија Траиловић.

Ускршњи вашар

Датум: 14. April 2017 09:27 Категорија: Новости

11. априла у организацији Ученичког парламента у нашој школи одржан је Ускршњи вашар. Ученици од првог до осмог разреда су заједно са својим родитељима направили велики број разних производа које су продавали на вашару. Ускршњи вашар је био хуманитарног карактера, а захваљујући ученицима који су се одазвали у великом броју и веома успешан.  Све слике са вашара можете погледати у нашој галерији.

Окружно такмичење из српског

Датум: 09. April 2017 14:44 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из српског језика, одржаном 9. априла у Пожаревцу, ученице V3 Мина Живадиновић и Ружица Стојановић освојиле су прво место. Предметна наставница је Марија Марковић.

Кенгур без граница

Датум: 07. April 2017 19:47 Категорија: Достигнућа

На међународном математичком такмичењу "Кенгур без граница" за 2017. годину, наши ученици су освојили следеће награде:

• Ружица Стојановић V3 3. место 130 поена
  • Илија Илић V4 похвала 112,25 поена
  • Ива Иванкић VIII4 похвала 131,25 поена
  • Радован Марковић VIII4 поена похвала 118,75 поена
(наставник свим награђеним ученицима је Борко Милошевић).