Лапбук у настави

Датум: 05. Oktobar 2017 19:58 Категорија: Новости

Лапбук у настави
  У четвртак  28.9.2017. ученици IV 3 направили су своје прве лапбукове на часу Ликовне
културе и тако су повезали знања стечена на часовима Природе и друштва.
  Лапбук (lapbook) је  збирка мини материјала – којa пружа интерактивни простор за цртеже, приче, графиконе, дијаграме  и писани рад о било којој теми.
  Обично се прави од картонске фасцикле у боји,  мада у ту сврху нама је послужила  задња корица блока и припремљени материјали за сечење.Пошто су радили први пут,добили су осмишљен материјал за рад.Претходног дана су истраживали и долазили до података о главним градовима земаља у окружењу,новчаним јединицама које се користе у тим земљама и изгледу застава.
  Понуђени материјал су бојили,секли,савијали и лепили.
  Ученици су на занимљив начин утврдили обрађене садржаје из предмета Природа и друштво и научили :

• о положају Србије у Европи,
  • о државним симболима Србије,
  • о суседним државама: оријентација, главни град, застава, новчана јединица,
  • о броју становника и како се он утврђује,
  • о знаменитостима главног града,
  • о пасошу као путној исправи,
  • о новчаној јединици, и знаменитим личностима које се појављују на новчаницама.
  Материјал су лепили по сопственој организацији простора и били су веома задовољни постигнутим резултатом.
Учитељица Тања Марковић

Дечија недеља од 2. 10. до 8. 10. 2017. - "За радост сваког детета"

Датум: 01. Oktobar 2017 14:40 Категорија: Новости

Дечја недеља нам је све ближа! Ове године она се званично обележава од 2. до 8. октобра, али децу славимо и подржавамо сваки дан у години!
Дечја недеља се традиционално реализује уз подршку и покровитељство Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, а у реализацији активности Дечје недеље учествују владине институције, организације и удружења грађана, као и многи угледни појединци посвећени деци. Она видљиво, на најширем нивоу, указује на важна питања и изазове, константно истичући потребу даљег развоја интегрисаног и савременог националног си- стема за промоцију и заштиту дечјих права.
Ове године Дечја недеља ће бити нова прилика да се створе још квалитетнији услови за остваривање права детета на развој испуњен љубављу, разумевањем и поштовањем, што се посебно може постићи подстицањем међугенерацијске солидарности и сарадње. Због тога ће мото
Програмских активности у 2017. години бити:
Градимо мостове међу генерацијама ЗА РАДОСТ СВАКОГ ДЕТЕТА
Све активности везане за програм и дешавања у склопу дечје недеље пратите (али и објављујте ;) ) уз хештег #decjanedelja2017

Шах

Датум: 01. Oktobar 2017 14:16 Категорија: Новости

У нашој школи је, од ове школске године, уведен шах као изборни предмет. Наставу похађа 39 ученика петог разреда. Предметни наставник је Борко Милошевић.

Почетак нове школске године

Датум: 29. Avgust 2017 17:31 Категорија: Новости

Ђак генерације

Датум: 28. Jun 2017 12:05 Категорија: Новости

Наша школа може да се похвали бројним изврсним ученицима. У овој генерацији осмака било је више таквих ученика. Међу њима се, као Ђак генерације издвојила Ива Иванкић, ученица VIII4. Током школовања остварила је одличан успех и примерно владање у свим разредима. Носилац је Вукове дипломе и посебних диплома из математике, српског и биологије. Била је част мени као као разредном старешини имати овакву генерацију и наравно, понос што је из мог одељења Ђак генерације Ива Иванкић.
Иви желим успех у даљем школовању и још боље резултате.
Разредни старешина, Јасмина Ђорђевић.

Ликовни конкурс

Датум: 13. Jun 2017 16:19 Категорија: Новости

На ликовном конкурсу "Гљиве мога краја", наши ученици су освојили следеће награде: 1. место Јована Марковић III3, 2. место Новак Добросављевић III3, 3. место Андреј Миловановић III2. посебна награда Магдалена Илић II3. Изложба је отворена од недеље 11. 6. у холу гимназије.

ДЕЛФ

Датум: 13. Jun 2017 16:14 Категорија: Новости

Ученици наше школе су 23. априла 2017. полагали испит из француског језика, за стицање међународне дипломе ДЕЛФ за нивое А1 и А2, и веома успешно положили испит.

Изложба

Датум: 10. Jun 2017 09:39 Категорија: Новости

Ученик IV2 Ненад Гвоздић је у холу школе изложио своје фигуре од пластелина. То је Ненадова четврта изложба радова у школи.

Занимљив час

Датум: 10. Jun 2017 09:37 Категорија: Новости

Занимљив час одржан је 9. јуна у одељењу IV2 учитељице Маје Милојковић Василијевић на часу ликовног, где су ученици извели драматизације различитих текстова по групама и за текстове сами осмислили и направили сценографију.

Упутство за ученике и родитеље за полагање завршног испита

Датум: 08. Jun 2017 16:20 Категорија: Новости

Упутство за родитеље