Рачунарска учионица

Датум: 31. Mart 2018 20:09 Категорија: Новости

Представници Телеком Србија су у среду, 28. марта 2018. посетили нашу школу и обишли нов информатички кабинет.

Мислиша 2018 и "Кенгур без граница"- награде и похвале

Датум: 28. Mart 2018 14:17 Категорија: Достигнућа

На националном такмичењу "Мислиша", одржаном 8. марта 2018. награде и похвале су добили ученици:
Уна Лукић II-3 (Виолинка Динић) 3. награда
Игњат Гомилановић III-2 (Оливера Рамовић) 2. награда
Сергеј Мирчевски IV-1 (Весна Глишић) похвала
Дуња Лазаревић V-1 (Борко Милошевић) похвала
Лена Панић V-1 (Борко Милошевић) похвала
Анастасија Живановић VI-5 (Катарина Перић) похвала
Ружица Стојановић VI-3 (Борко Милошевић) 2. награда
Љубомир Маслеша (Катарина Перић) похвала

Н такмичењу "Кенгур без геаница" одржаном 15. марта похвале су добили:
Ружица Стојановић 6-3 (наставник Борко Милошевић)
Мина Живадиновић (наставник Борко Милошевић)
Софија Илић 5-2 (наставница Катарина Перић).

Угледни час у VII-4

Датум: 28. Mart 2018 14:14 Категорија: Новости

У уторак, 28. марта 2018. одржан је угледни час "Пубертет и адолесценција" у одељењу VII-4 са применом тематске наставе. Реализатори часа биле су Оливера Ђорђевић, наставница биологије и Милена Васић, стручни сарадник-педагог.

Окружно такмичење из француског језика

Датум: 26. Mart 2018 14:39 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из француског језика, одржаном 24. марта 2018. у ОШ "Вук Караџић" у Пожаревцу, ученица VIII-4 Марта Миливојевић освојила је III место и пласирала се на републичко такмичење. Предметна наставница је Драгана Бранковић.

Републичко такмичење у џудоу

Датум: 26. Mart 2018 07:43 Категорија: Достигнућа

У Кикинди је, 21. марта 2018, одржано републичко такмичење у џудоу. Анђела Васиљевић VII-3 освојила је друго место, а Катарина Симоновић VIII-3 треће место. Ученице су чланице џудо клуба "Млади радник" из Пожаревца.

Окружно такмичење из математике

Датум: 25. Mart 2018 20:53 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из математике, одржаном 25. марта у школи "Доситеј Обрадовић" у Пожаревцу, наши ученици су освојили награде:
1. место Ружица Стојановић VI-3 (наставник Борко Милошевић)
2. место Јована Марковић IV-3 (учитељица Тања Марковић)
3. место Мина Живадиновић VI-3 (наставник Борко Милошевић)
Похвале су освојили: Андреј Миловановић  IV-2 (Весна Глишић), Лена Панић V-1 (Борко Милошевић), Даница Јаношевић VII-2 (Катарина Перић), Вељко Раденковић VII-4 (Александра Илић), Теа Перић VII-4 (Александра Илић), Љубомир Маслеша VIII-5 (Катарина Перић) и Илија Јанковић VIII-2 Александра Илић).
Ученица Ружица Стојановић се пласирала на Државно такмичење које ће се одржати 21. априла на Факултету педагошких наука у Јагодини.

Општинско такмичење из српског језика

Датум: 25. Mart 2018 20:39 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 24. марта у Основној школи "Света Михајловић" у Буровцу, наши ученици су освојили следеће награде:
2. место Ружица Стојановић VI-3
2. место Ана Миливојевић VII-4
2. место Вељко Чукић VII-4
3. место Милица Љубић VI-1
3. место Анастасија Живановић VI-5

Угледни час у VI-2

Датум: 19. Mart 2018 20:52 Категорија: Новости

Данас је у одељењу VI-2 одржан угледни час одељенског старешине под називом "Дрога - најопаснија замка".
Реализатор часа је била Катарина Илић Гомилановић, школски психолог.
Овај час имао је за циљ повећање свести о сопственим потребама и конструктивним мачинима њиховог задовољавања и повећање свести о ризику којем се младе особе излажу користећи дрогу као пречицу за задовољавање потреба.

Представљање занимања у I-2

Датум: 19. Mart 2018 20:20 Категорија: Новости

У уторак. 13. марта 2018, на часу у одељењу I-2 родитељ Славиша Милић представио је занимање ловочувар. Деца су кроз занимљиву причу овог родитеља научила нешто ново о животињама из ловишта. Ловочувар је донео неколико реквизита које је показао ученицима, као и своју униформу.

Школско такмичење из српског језика

Датум: 19. Mart 2018 14:34 Категорија: Достигнућа

Данас је одржано школско такмичење из српског језика. Учествовало је 20 ученика петог разреда.