БЕЗБЕДНОСТ ДЕЦЕ У САОБРАЋАЈУ

Датум: 01. Oktobar 2024 18:00 Категорија: Новости

На почетку нове школске године смо са ученицима првог разреда обележили Недељу безбедности деце у саобраћају. У организацији Црвеног крста Петровац одржане су радионице у сва три одељења првог разреда. Радионице су одржали ученици, чланови Подмлатка Црвеног крста ОШ "Бата Булић" са учитељицом Данијелом Живковић.
Радионице су одржане на улици испред школе где су ученици обновили стечена знања о правилима понашања у саобраћају како би учествовали у њему што безбедније и успешно се сналазили на улици. Обновили смо основне саобраћајне појмове, посматрали елементе саобраћаја у близини школе и демонстрирали правилно прелажење преко улице. Ученици су се радо укључивали у дискусију и пажљиво пратили упутства учитељице и старијих ученика. Овом прилком ученицима су поклоњени распореди часова са саобраћајним мотивима.
Похваљујемо чланове Подмлатка Црвеног крста Анђу Рајић, Павла Симеоновића, Алексу Трајиловића, Ану Вујчић и Нину Нешић на одговорном и одличном вођењу радионица.