УЧЕШЋЕ У МЕМОРИЈАЛНОЈ ТРЦИ " ДУШАН МИЛОШЕВИЋ "

Датум: 03. Jun 2024 19:23 Категорија: Достигнућа

У организацији удружења “Душан Милошевић”- Први српски олимпијац и Основне школе “Јулијана Ћатић”из Крагујевца, а уз подршку Олимпијског комитета Србије, наша школа је позвана да учествује на Меморијалној трци на сто метара.
Трка се одржала у Страгарима у суботу 1.6. 2024. године у част сећања на Душана Милошевића Страгарца, који је уз нашег Драгутина Томашевића био члан Првог српског Олимпијског тима и учесник Олимпијских игара 1912. године у Стокхолму.
Ученици наше школе су остварили сјајне резултате:
-Мајда Милић други разред -  прво место
-Лола Јорданов четврти разред -  прво место
-Нера Пацикас пети разред -  прво место
-Стефан Стојиловић пети разред - прво место
-Јована Добросављевић шести разред - прво место
-Душан Курдулија осми разред -  прво место
-Кристина Хорват  други разред -  друго место
-Ања Цветојевић  четврти разред - друго место
-Андреа Стојановски други разред - треће место
За најбрже такмичаре у женској и мушкој категорији проглашени су Лола Јорданов и Душан Курдулија.
Због пропозиција такмичења нисмо били у могућности да поведемо већи број ученика.
Такмичари су овог пута били у пратњи својих тренера из Атлетског клуба “Драгутин Томашевић” којима се овог пута захваљујемо.
Такође се захваљујемо домаћинима на сјајном гостопримству и одличној организацији.