ПОСЕТА ВОЈНОЈ АКАДЕМИЈИ

Датум: 01. Mart 2024 12:13 Категорија: Новости

Ученици  седмог и осмог разреда наше школе су 28.2.2024.године заједно са ученицима Средње школе Младост посетили. Војну академију у Београду, Ово је већ друга година како у Сарадњи са Спортским савезом општине Петровац на млави посећујемо ову школу.
Посета је имала за циљ да ученици сагледају могућност наставка школовања на Војној академији и средњим војним школама. За ученике је припремљен садржајан обилазак на коме су им кадети приказали своје дневне обавезе, посебне облике наставе и ваннаставних активности које обухвтају образовне и спортске секције, културно - историјске манифестације и такмичења. Посетили су и спомен собу која чува богату и дугу историју нашег високог војног образовања. Највећи утисак на наше ученике оставио је кабинет за симулацију летења.
Утиске са посете ученици су разменили уз заједнички ручак у кадетском ресторану са наставницама Маријаном и Јасмином и директором наше школе.