СВЕТОСАВСКИ ТУРНИР У ШАХУ

Датум: 29. Januar 2024 00:00 Категорија: Новости

У Градској библиотеци "Ђура Јакшић" у суботу 27.јануара 2024.године, одржан традиционални Светосавски турнир у шаху, шести по реду, Као и претходних година учествовали су чланови шаховске секције млађих разреда наше школе у категорији девојчица и категорији дечака.
Свечаном отварању турнира и програму је присуствовао директор школе, родитељи и ученици старијих разреда, који су уједно помагали у реализацији турнира и суђењу.
Турнир је отворио Марко Микивојевић, радник библиотеке.
Такмичари су одиграли одличне партије и уживали у пријатном амбијенту библиотеке и дружењу.
Најбољи такмичари добили су дипломе и књиге од библиотеке, а сви остали учесници ваучере за бесплатно учлањењ у библиотеку.
Прво место у категорији девојчица освојила је Сена Јовић, ученица четвртог разреда
Друго место Ана Стојићевић, такође ученица четвртог разреда
Треће место Софија Јанковић, ученица другог разреда.
У категорији дечака прво место освојио је ученик Сава Милић, четврти разред,
Друго место Стефан Јовановић, ученик четвртог разреда,
Треће место Богдан Љубић, ученик трећег разреда-