ПРОЈЕКАТ У НАСТАВИ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 26. Decembar 2023 11:08 Категорија: Новости

Наша школаје у суботу 23.децембра у Француском институту у Београду представила пројекат на коме се радило од септембра, а под називом Dis non à la violence, dis oui à la tolérance-РЕЦИ НЕ НАСИЉУ- рад на толеранцији. Пројекат је реализован под покркровитељством Удружења професора француског језика, а подржан од Међународне организације франкофоније.
Реализовале су га ученице 7-3 Софија Животић, Нина Нешић, Дуња Станојевић, Анђа Рајић, Ана Руф и Катарина Милојковић са наствницом фрнцуског језика Јеленом Пантелић. Пројекат је подразумевао израду речника лепих речи-кључних за један бољи свет без насиља. Заједно са нама је учествовало пет школа из Србије.
У изузетно пријатној атмосфери Француског института, наше ученице су добиле похвале за труд и рад, а наша школа захвалницу и потврду за учешће, као и јако леп пклон који ће умногоме допринети осавремењивању наставе француског језика.