МИНИСТАР ПОСЕТИО НАШУ ШКОЛУ

Датум: 06. Decembar 2023 15:19 Категорија: Новости

Данас је министар информисања и телекомуникације Михаило Јовановић посетио нашу школу у којој је одржана и едукација о безбедности деце на интернету.
Том приликом министар се обратио нашим ученицима у холу школе и обавио са њима кратак разговор о коришћењу савремене технологије и безбедности деце у том процесу. Ученици су активно одговарали на постављена питања, али и постављали министру своја питања везана за данашњу тему.
Предавању су присуствовали ученици петог и шестог разреда са разредним старешинама.
Едукатори Националног контакт центра за безбедност деце на интернету су одржали презентацију о  изазовима у дигиталном свету, начинима заштите и правилној употреби дигиталних технологија.
Национални контакт центар за безбедност деце на интернету је први и једини институционални механизам у региону који се бави превенцијом угрожавања деце у дигиталном свету, пружајући им могућност да се обрате на број телефона 19833 или путем онлајн платформе Паметно и безбедно.