НАША ДЕЧИЈА НЕДЕЉА 2023.

Датум: 08. Oktobar 2023 07:57 Категорија: Новости

И ове школске године од 2. до 6. октобра Дечија недеља у нашој школи била је пуна занимљивих и креативних активности које су унеле радост у  школу и подсетиле нас  на лепоту игре и детињства и колико нам је другарство важније од свега.Спојили смо наставу и игру и сви заједно уживали у активностима које нам је школа припремила за ову Дечију недељу.,
Слоган Дећије недеље ове године био је "Велико срце деце србије", а ми смо показали колико је велико срце ученика наше школе,

За млађе резреде први дан је био је обележен позоришном представом "Чизма мачку чува", за ученике  првог и другог разреда у Дому културе.

За ученике трећег и четвртог разреда овог дана су реализоване"Игре без граница".

Активност за ученике старијих разреда био је Турнир у одбојци за девојчице у Спортској хали.

,

Другог дана Дечије недеље за ученике четвртог разреда организована је Ролеријада - Диско на ролерима, а за ученике трећег разреда Игре без граница II део.

Ученици петог и шестог разреда овог дана одиграли су турнир у футсалу за дечаке - квалификације.

Трећег октобра је у нашој школи одржан састанак васпитачица и стручних сарадника ПУ "Галеб" са учитељицама првог разредаа матичне школе и стручним сарадницима ОШ" Бата Булић". Васпитачице прошлогодишњих предшколских група су после састанка обишле одељења првог разреда, а сусрет са васпитачицама је веома обрадовао прваке и свима улепшао Дечију недељу.

Среда 4.октобар - Дан животиња била је обележена на прави начин и у нашој школи, изложбом ккућних љубимаца .Сви учесници су били награђени дипломама за учешће и љубав коју

показаују према животињама.

Четвртог дана за ученике млађих разреда реализоване су музичке игре,

Ученици старијиг разреда су овог дана учествовали у такмичењу у читању својих литерарних радова на тему "Велико срце деце Србије"  у школској библиотеци, а најбољи награђени књигама.

Последњи дан Дечије недеље протекао је веома занимљиво.
Ученици, чланови школске шаховске секције учествовали су у активности "Шаховски меч - родитељи деца. Много родитеља је дошло да одигра партије са својом децом, а наши ученици показали колико добро играју шах убедљивом победом,

За ученике трећег и четвртоог разреда у Градској библиотеци "Ђура Јакшић" било је организовано дружење са омиљеним дечијим писцем, Урошем Петровићем

Овог дана су реализоване и финалне утакмице у футсалу за ученике старијих разреда

У оквиру Дечије недеље одржан је и први школски турнир у тенису, а најуспешнији  ученици су награђени .

Чланови ликовне секције су ове Дечије недеље одлучили да улепшају школску трпезарију својим цртежима.