ЕВРОПСКА НОЋ ИСТРАЖИВАЧА

Датум: 03. Oktobar 2023 04:18 Категорија: Новости

У петак, 29.октобра је на Градском тргу обележена четрнаеста по реду Европска ноћ истраживача у организацији Научног клуба ОШ " Јован Шербановић" Рановац, под слоганом "Светлост науке - наука за јавност".
Многобројни посетиоци могли су да присуствују разним научним радионицама које су им презентовали  представници школа, библиотеке и Културно просветног центра и сви су са великом знатижељом и пажњом путовали кроз чаробни свет науке.
У овој најзанимљивијој и највећој промоцији науке на свету, а која спаја науку, забаву и игру учествовали су  и ученици наше школе.
Ученици седмог  разреда су са својом наставницом математике, Катарином Перић приказали и правили геометријска тела оригами техником.Е
Учитељиа Биљана Животић и ученици четвртог разреда су правили занимљиве шешире, приказавши их правом модном ревијом.
Шаховска секција је са учитељицом Днијелом Живковић представила Легенду о шаху - причу која повезује шах и математику и која има поруку да је знање највећа моћ.