ПРОЈЕКАТ АКТИВИРАЈ СЕ, НЕ БУДИ ПОСМАТРАЧ

Датум: 25. Maj 2023 11:40 Категорија: Новости

У оквиру пројекта " АкТИвирај се, не буди посматрач", који реализују Омладина ЈАЗАС-а Пожаревац и Културно-просветни центар Петровац на Млави и у који су укључени и ученици-волонтери ОШ "Бата Булић", Петровац на Млави, неформална група волонтера-ученика шестог, седмог и осмог разреда под називом "Весници активизма" организовала једве хуманитарне активности.  Прва је позоришна представа " Пепељуга" Културно - просветног центра , за ученике од друог до четвртог разреда, 15. маја 2023. године . а друга турнир у малом фудбалу са учешћем ученика  од честог до осмог разреда и са тачкама белета Балеског студија      за ученике од петог до осмог разреда 19. маја 2023.године.  Прикупљени новац од улазница  у укупном износу од 90 000 динара, ученици су одлучили да уплате на рачуне за помоћ породица трагично настрадалих и повређених ученика ОШ "Владислав Рибникар" у Београд и за помоћ Невени Вујић, девојци тешко рањеној код Младееновца.
Ученици - чланови групе "Весници активизма су Анђа Рајић, Нина Нешић 6/3, Анђела Илић, Огњена Љубомировић 7/1, Тара Томић, Лена Бранковић 7/2, Богдан Максимовић, Марија Живковић, Кристина Гајић 7/4, Ана Ванићи Вукан Милетић 8/2.
Координатор активности са ученицима је струлни сарадник- педагог, Милена Васић.