КАДЕТСКО ПРВЕНСТВО У ШАХУ

Датум: 28. Mart 2023 23:23 Категорија: Новости

У недељу 25. марта, наша школа је била домаћин Првог отвореног кадетског првенства у шаху Браничевског округа у организацији ШК "Слога" и уз сарадњу наше шаховске секције.
На такмичењу је учествовало педесет два шахиста до четрнаест година старости из Пожаревца, Ниша и Петровца.
Турниру је присуствовала гошћа из Америке, госпођа Олдри Јанг, са чијом фондацијомк ШК " Слога" остварује међународну сарадњу и отвара могућност интернационалних такмичења за своје чланове.
Гошћа је показала велико интересовање за наше младе шахисте,похвалила њохов рад и успехе, упознала се са радом и плановима шаховске секције наше школе и показала жељу да нас поново посети.
Шаховска секција је добила од ње на поклон занимљиве едукативне играчке.
Много наших ученика је постигло веома успешне резултате и добило дипломе у својим категоријама, а ученица Искра Белић-шести разред освојила пехар, као победница турнира у женској категорији.