СВЕТОСАВСКИ ТУРНИР У ШАХУ

Датум: 27. Januar 2023 23:34 Категорија: Новости

Шаховска секција ОШ "Бата Булић" данас је У Народној библиотеци "Ђура Јакшић" одржала пети традиционални Светосавски турнир у шаху.
У турниру је  учествовало двадесет ученика, чланова секције млађег узраста од првог до четвртог разреда у две категорије.
 Десет девојчица и десет дечаака је одиграло по пет одличних шаховских партија.
Отварању турнира је присуствовао директор школе, представници Дирекције за омладину и спорт, ШК "Слога" и многобројни родитељи.
Ученици су пре почетка   партија одржали кратак програм који је почео Светосавском химном, а затим одлично изведеним композицијама ученика Михајла Јовића на гитари и ученице Миле Гомилановић на клавиру. Програм су водили ученици Петра Арсенков и Растко Лазаревић.
Шаховскa секција је данас уручила Плакету Народној библиотеци "Ђура Јакшић" за успешну дугогодишњу сарадњу.
Након тога, главни судија, наставник Борко, прогласио је турнир отвореним. Помоћне судије су били ученици Алекса Стефановић и Урош Љубомировић.
Тирнир је успешно одигран у обе категорије, а ученици још једном показали своју професионалност у игрању шаха.

Сви ученици су по завршетку турнира добили захвалнице и чланске карте библиотеке , а најбољи дипломе и књиге.
Прво место у категорији  девојчица освојила је  Ива Марковић, ученица другог разреда.
Друго место Софија Јанковић, ученица првог разреда.
Треће место Теа Марковић, ученица другог разреда.
Прво место у категорији дечака освојио је Сава Милић, ученик трећег разреда.
Друго место освојио је Душан Петронијевић , ученик четвртог разреда.
Треће место освојио је Вук Вујовић, ученик четвртог разреда.
Честитамо нашим ученицима!