МОБИЛНИ ПЛАНЕТАРИЈУМ

Датум: 11. Mart 2022 15:43 Категорија: Новости

Нашу школу је 11.3. 2022. посетиo  Мобилни планетаријум  уз пратећу изложбу едукативних паноа свемира и модела свемирских летилица.

Ученици млађих разреда су са учитељицама  имали прилике да посете Мобилни планетаријум који је био постављн у холу школе и присуствују пројекцији која  на веома ефектан начин демонстрира изглед, кретање и основне елементе небеске сфере, сликовито приказује сазвежђа , орјентацију у простору, координатне системе,тела Сунчевог система и објекте дубоког неба : маглине, звездана јата,галаксије...Пројекција је била прилагођена интензитету дечије пажње у зависности од старосних група. Најважнији задатак  ове едукативне забаве је развијање истраживачко-критичког погледа на свет и рационалног размишљања код ученика, као и повећање свести о универзуму и инспирација за изучавањем природних наука.Ученици наше школе су имали веома позитивне утиске посетом планетарија и одушевљени макетама свемирских летилица постављених у холу школе.