Европски школски спортски дан

Датум: 22. Oktobar 2021 14:02 Категорија: Новости

СРПСКИ САВЕЗ ПРОФЕСОРА ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА И СПОРТА у сарадњи са EUPEA – European Physical Education Association, уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја организује ЕВРОПСКИ ШКОЛСКИ СПОРТСКИ ДАН (European School Sports Day – ESSD) у петак 24.09.2021. г.Европски школски спортски дан (ЕШСД) је паневропска иницијатива чији је главни циљ промоција физичке активности на међународном нивоу и укључивање што већег броја деце и младих у процес физичког вежбања. Прошле године је преко 3.200.000 ученика учествовало је у 10.000 школа широм Европе.

24.9. 2021. учитељице 4.разреда Основне школе „Бата Булић“ у Петровцу на Млави Биљана Милошевић, Весна Глишић и Тања Марковић први пут су учествовале у  реализацији Европског школског спортског дана.
У изабраним активностима учествовало је 70 ученика који су се смењивали у активностима.Ученици су били срећни што су учествовали у обележавању овог датума и презадовољни изабраним активностима.