Радионица Црвеног крста

Датум: 05. Oktobar 2021 10:45 Категорија: Новости

Дана 1.10.2021. године у одељењима првог разреда  ОШ „Бата Булић“, одржана је радионица „Безбедност деце у саобраћају.

Учитељи првог разреда и  представници Подмлатка Црвеног крста школе( ученице петог разреда и  руководилац Црвеног крста школе,Данијела Живковић), реализовали су радионицу са ученицима  на прометној улици, у близини школе која је била најпогоднија за остваривање циљева радионице. Ученици су радознало, активно и мотивисано учествовали у обнављању и примени знања која су до сада стекли из области саобраћаја и понашања на улици, уз поштовање свих саобраћајних правила. Демонстрирали су и описивали правилно прелажење преко улице, обновили значење и значај пешачког прелаза, саобраћајних знакова,семафора и полиције, тротоара, коловоза и начин кретања на коловозу, уколико нема тротоара. Ученици су показали да веома добро познају и успешно примењују  правила понашања у саобраћају, како би што безбедније учествовали у њему.