Дан пешачења у Србији "Корак ближе здрављу"

Датум: 26. Septembar 2021 17:15 Категорија: Новости

Сваке године у септембру Планинарски савез Србије уз помоћ локалних планинарских друштава, а уз подршку Министарства за омладину и спорт, Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Спортског савеза Србије, организује акцију пешачења у циљу промовисања здравих стилова живота.
 Сви учесници пешачили су "Стазом здравља" у дужини од 4,2 км, уживајући у природи, лепом погледу на панораму Петровца на Млави и дружењу.
 Ученици наше школе су ове године учествовали на овој акцији у великом броју. Било је око 120 ученика свих разреда. На овај начин су показали да су им овакве  активности блиске и да воле и желе да учествују у њима. Ученике су предводили наставница Биљана Атанацковић и учитељице Тања Марковић и Оливера Рамовић.
 Такође су се прикључили Дану пешачења и личним примером промовисали здраве стилове живота које и иначе  кроз тематску наставу и часове често представљају ученицима и многи наставници и учитељи наше школе.