Зимски сусрети учитеља

Датум: 19. Mart 2017 13:58 Категорија: Новости

XXXIII  Зимски сусрети учитеља  Србије

У суботу 18.3.2017. г. одржани су „XXXIII  Зимски сусрети учитеља  Србије“ који се одржавају сваке године, али ове године први пут у  ОШ „Бата Булић“ у Петровцу и пружају могућност реализације обавезног стручног усавршавања запослених у образовању.
       Током јануара, фебруара и марта 2017. године у више  градова Србије-19 градова, одржавали су  се и биће одржавани до 26.марта  „XXXIII Зимски сусрети учитеља Србије“, које организује Савез учитеља Републике Србије у сарадњи са локалним друштвима учитеља. Овогодишњи сусрети се организују као Дан стручног усавршавања, а полазници на завршеној  обуци су били учитељи и предметни наставници као и стручни сарадници и имали су прилику да похађају једну од четири понуђене акредитоване једнодневне обуке и добили су Уверење о савладаној обуци у трајању од 8 сати (8 бодова).
      Директор школе Иван Радосављевић изашао је у сусрет и изнајмио просторије школе на коришћење током реализације семинара и омогућио нам је да покажемо да смо добри и организивани домаћини.Ово је била сјајна прилика да наша школа промовише рад, опремљеност  и успешно организовање различитих активности . У организацији су учествовале и учитељице Маја Милојковић Василијевић, Татјана Ристић, Данијела Живковић и Светлана Павловић, као и Виолета Миладиновић и Славица Гомилановић испред Учитељског друштва општине Петровац.
      На овим сусретима полазници су имали прилику да размене искуства, да развијају професионалне компетенције и стваралачки рад, али и да се упознају са актуелностима у образовно-просветном раду. Радна атмосфера је била на веома високом новоу, као и добро расположење међу колегама, које су радо размениле своја богата искуства и сјајне идеје.У раду су учествовали учитељи свих школа са територије наше општине, као и из Жагубице, Крепољина и Корбова. Укупно је обуку завршило 111 учесника.
    Поред одабраних предавања, присутни су могли да присуствују  и презентацијама дидактичких и наставних средстава које су понудили представници издавачких кућа: Едука, Завод за уџбенике, Атос, Публик Практикум, Клет, Креативни центар и Логос.
    Ово је било велико искуство за нас и надамо се да су сви учесници отишли задовољни због  дана који је  протекао  у раду и дружењу и да ће успешно применити стечена знања, јер ми увек учимо и радимо најбоље што умемо.

Тања Марковић