ПРОЈЕКАТ У НАСТАВИ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 26. Decembar 2023 11:08 Категорија: Новости

Наша школаје у суботу 23.децембра у Француском институту у Београду представила пројекат на коме се радило од септембра, а под називом Dis non à la violence, dis oui à la tolérance-РЕЦИ НЕ НАСИЉУ- рад на толеранцији. Пројекат је реализован под покркровитељством Удружења професора француског језика, а подржан од Међународне организације франкофоније.
Реализовале су га ученице 7-3 Софија Животић, Нина Нешић, Дуња Станојевић, Анђа Рајић, Ана Руф и Катарина Милојковић са наствницом фрнцуског језика Јеленом Пантелић. Пројекат је подразумевао израду речника лепих речи-кључних за један бољи свет без насиља. Заједно са нама је учествовало пет школа из Србије.
У изузетно пријатној атмосфери Француског института, наше ученице су добиле похвале за труд и рад, а наша школа захвалницу и потврду за учешће, као и јако леп пклон који ће умногоме допринети осавремењивању наставе француског језика.

НОВОГОДИШЊА РАДИОНИЦА

Датум: 25. Decembar 2023 13:27 Категорија: Новости

У одељењу 2/1 је одржана Новогодишња радионица на којој су ученици са родитељима правили украсе које ће продавати на хуманитарном вашару.
Рад је протекао у веселој атмосфери,а родитељи показали као и увек колико су креативни и колико радо учествују у оваквим активнностима.

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 08. Decembar 2023 12:47 Категорија: Новости

Данас је у нашој школи одржано школско такмичење из математике за ученике од трећег до осмог разреда. Ученици млађих разреда такмичили су се у учионицама у присуству дежурних учитељица, а учници старијих разреда у школској трпезарији у присуству дежурних наствника. Укупно је било деведесет такмичара.
Нашим ученицима желимо много успешних реултата и пласман на општинско такмичење.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У СПОРТСКОМ ПЕЊАЊУ

Датум: 07. Decembar 2023 15:46 Категорија: Достигнућа

На данас  одржаном Окружном такмичењу основних школа у спортском пењању у Пожаревцу , нашу школу су представљали следећи ученици :
Милица Радојковић VIII 3
Никодина Томић VII 1
Лаловић Љубица  IV 4
Сара Поповић IV 2
Бачкић Андрија IV 3
Никола Миливојевић IV 3
Душан Илић IV 3
Друго место у конкуренцији девојчица 7. и 8. разреда освојила је Милица Радојковић VIII3.
Честитамо Милици.

МИНИСТАР ПОСЕТИО НАШУ ШКОЛУ

Датум: 06. Decembar 2023 15:19 Категорија: Новости

Данас је министар информисања и телекомуникације Михаило Јовановић посетио нашу школу у којој је одржана и едукација о безбедности деце на интернету.
Том приликом министар се обратио нашим ученицима у холу школе и обавио са њима кратак разговор о коришћењу савремене технологије и безбедности деце у том процесу. Ученици су активно одговарали на постављена питања, али и постављали министру своја питања везана за данашњу тему.
Предавању су присуствовали ученици петог и шестог разреда са разредним старешинама.
Едукатори Националног контакт центра за безбедност деце на интернету су одржали презентацију о  изазовима у дигиталном свету, начинима заштите и правилној употреби дигиталних технологија.
Национални контакт центар за безбедност деце на интернету је први и једини институционални механизам у региону који се бави превенцијом угрожавања деце у дигиталном свету, пружајући им могућност да се обрате на број телефона 19833 или путем онлајн платформе Паметно и безбедно.

СВЕТСКИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ AIDS-a

Датум: 01. Decembar 2023 11:39 Категорија: Новости

Као и сваке године 1. децембар - Међународни дан борбе против АIDS-a  је обележен и у нашој школи.  У организацији Црвеног крста и Дирекције за омладину и спорт
 представници Ученичког парламента су делили едукативни материјал ученицима наше школе како би се подигла свест о овој тешкој болести данашњице.
Ове године Светски дан борбе против АIDS-a обележен је темом " Нека заједнице воде" која наглашава значај заједничког деловања у борби против HIV-a.

РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК У ОСМОМ РАЗРЕДУ

Датум: 01. Decembar 2023 11:27 Категорија: Новости

У нашој школи је 27.новембра одржан родитељски сасстанак за осми разред "Куда после основне школе". Већина родитеља ученика осмог разреда присуствовала је састанку. Педагог школе Милена Васић упознала је родитеље са активностима које школа предузима у вези са припремом ученика за завршни испит и професионалним информисањем ученика.
Такође, информисала је родитеље о врстама средњих школа и процедурама уписа.
Психолог Катарина Илић Гомилановић упознала је родитеље са активностима у вези са професионалном орјентацијом ученика и говорила је о улози родитеља у избору занимања и школе.

РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК У ТРЕЋЕМ РАЗРЕДУ

Датум: 23. Novembar 2023 14:18 Категорија: Новости

Општи родитељски састанак на тему  " Деца и насилно понашање"  који је одржала школски психолог Катарина Илић Гомиановић, одржан је 20.11.2023. године за родитеље ученика трећег разреда матичне школе и издвојених одељења.

СВЕТСКИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ

Датум: 22. Novembar 2023 13:59 Категорија: Новости

Светски дан толеранције је обележен и у нашој школи 16.новембра кроз часове тематске наставе у млађим разредима.
Ученици су разговорима, занимљивим продуктима рада, плакатима и радионицама показали значај толеранције као друштвеног елемента.
Промовсали смо прихватање, поштовање и уважавање различитих људи као основне принципе универзалних људских права и слободе.

ПОДРШКА СШ МЛАДОСТ

Датум: 01. Novembar 2023 23:08 Категорија: Новости

Још једна заједничка активност ученика VII3 I IV2 и њихових наставница. Ученици су посетили базар који је на Градском тргу организовала Средња школа "Младост", и тиме подржали акцију ученика Средње школе "Младост". Ученици су куповали на мини бувљаку, посетили салон лепоте и сладили се америчким крофницама.