ОШ " Бата Булић " - Петровац на Млави
Вест

Републичко такмичење - Књижевна олимпијада

Датум: 28. Maj 2018 20:51 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу Књижевна олимпијада, одржаном 12. маја 2018. у Сремским Карловцима, учествовала је ученица VII-4 Ана Миливојевић. Предметна наставница је Јулијана Дамњановић.

Прочитај

Републичко такмичење из математике

Датум: 28. Maj 2018 20:46 Категорија: Достигнућа

На Државном такмичењу из математике, одржаном 21. априла на Педагошком факултету у Јагодини, учествовала је ученица VI-3 Ружица Стојановић. Предметни наставник је Борко Милошевић.

Прочитај

Едукативни час

Датум: 22. Maj 2018 17:46 Категорија: Новости

Данас је у нашој школи одржан едукативни час чија је сврха информисање девојчица о физичким и емоционалним променама у пубертету и едукација девојчица у погледу женске хигијене.
Часу у оквиру Always едукативног програма присуствовале су ученице шестог разреда. а модератор је била Марија Стојковић.

Прочитај

Републичко такмичење у певању традиционалне песме

Датум: 22. Maj 2018 08:23 Категорија: Достигнућа

На републичком такмичењу у певању традиционалне песме, одржаном 19. и 20. маја у Београду,  ученици наше школе освојили су следеће награде:
Александра Владимировић V5 - I награда (Јелена Прокић)
Теодора Чолаковић V3- I награда ( Раница Милојковић)
Лана Милошевић V5 III награда ( Јелена Прокић)
Ленка Остојић VI2 I награда (Раница Милојковић)
Јана Мичић VII3 I награда (Раница Милојковић)
Огњен Марковић VI2 I награда (Раница Милојковић)
Ксенија Рајић VI3 I награда(Раница Милојковић)
Матеја Балић VI3 I награда (Раница Милојковић)
Јелисавета Симоновић VIII2 I награда ( Раница Милојковић)
Теодора Милисављевић VII3 I награда (Јелена Прокић)
Лора Ивић VIII3 II награда (Раница Милојковић)

Прочитај

Републичко првенство у шаху

Датум: 20. Maj 2018 09:41 Категорија: Достигнућа

На Републичком првенству Србије у шаху учествовали су наши ученици Искра Белић I-1, Кристина Пунчец V-2 и Петар Матејић V-4, u пратњи учитељице Мирјане Јовановић и наставника Борка Милошевића. Ученици су добром игром и пласманом у средини табеле, достојно представљали нашу школу на овом великом такмичењу.

Прочитај

Републичко такмичење из историје

Датум: 20. Maj 2018 09:40 Категорија: Достигнућа

На Државном такмичењу из историје, одржаном 19. маја 2018. у ОШ Мирослав Антић у Палићу, ученица Ана Миливојевић VII-4 освојила је треће место. Предметна наставница је Јасмина Ђорђевић.

Прочитај

Регионална смотра талената

На Регионалној смотри талената, одржаној 12. маја 2018. у Београду, наши ученици су освојили награде:
Вељко Раденковић VII-4 2. место математика (ментор Александра Илић)
Ирена Милосављевић VII-2 3. место математика (ментор Катарина Перић)
Ања Алексић VII-2 3. место математика (ментор Катарина Перић)
Матеја Мијатовић VII-5 3. место енглески језик (ментор Бојана Шпирић)
Бојан Коварбашић VIII-2 3. место математика (ментор Александра Илић)
Илија Јанковић VIII-2 3. место (ментор Александра Илић)
Никола Гајић VIII-3 3. место (ментор Борко Милошевић)

Прочитај

Републичко такмичење из француског језика

Датум: 20. Maj 2018 09:39 Категорија: Достигнућа

На републичком такмичењу из француског језика, одржаном 13. маја у ОШ Ђура Јакшић у Ћуприји, ученица Maрта Миливојевић VIII-4 је освојила четврто место и похвалу. Предметна наставница је Драгана Бранковић.

Прочитај

Шта знаш о саобраћају

Датум: 17. Maj 2018 20:57 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу Шта знаш о саобраћају, одржаном 13. маја у ОШ Вук Караџић у Пожаревцу, ученик Немања Илић VII-5 освојио је друго место у категорији "Б". У екипној конкуренцији, екипа општине Петровац у којој је био ученик VIII-3 Лазар Стојановић, освојила је друго место. Наставница је Светлана Милетић.

Прочитај

Спортске игре младих

Датум: 13. Maj 2018 20:20 Категорија: Новости

Регионално такмичење Спортске игре младих, одржане су 12. маја у Петровцу у девет спортова: малом фудбалу, одбојци, рукомету, уличној кошарци, тенису, стоном тенису, шаху, атлетици и игри између две ватре. Наша школа била је домаћин такмичења у шаху.