Посета стоматолога часу биологије

Датум: 14. Oktobar 2018 20:06 Категорија: Новости

У четвртак, 12.10.2018.године на часу биологије присуствовала је стоматолог др Драгана Антић, која је са ученицима V разреда разговарала на тему "Правилна хигијена уста и зуба и правилна исхрана" - у оквиру својих редовних активности. Тиме је и на овај начин остварена сарадња Дома здравља Петровац и ОШ"Бата Булић", а час биологије и наставна јединица "Исхрана у природи" употпуњен је на најбољи начин.

Излет до Виминацијума

Датум: 10. Oktobar 2018 22:28 Категорија: Новости

У недељу 7. октобра 2018. године реализован је једнодневни излет за ученике петог и шестог разреда. Са својим наставницама из историје ученици су обишли манастир Рукумија и археолошки локалитет Виминацијум и тако спојили корисно и лепо дружење.

Дечија недеља 2018

Датум: 06. Oktobar 2018 08:33 Категорија: Новости

И ове године смо у оквиру "Дечје недеље" имали велики број активности.

Дечија недеља 2018 - подручна одељења

Датум: 06. Oktobar 2018 08:31 Категорија: Новости

Првог дана "Дечије недеље" подручна одељења из Лопушника су посетила другаре из школе у Великом Поповцу. Уз дружење и игру обишли смо Установу за одрасле и старије "Гвозден Јованчићевић", посетили њихов животни и радни простор,видели њихове радове и почастили се соком и слаткишима. Разгледали смо природу и обишли сеоску цркву. На игралишту смо привели крају још један леп и сунчан јесењи дан. Уз разговор о протеклом дану дошли смо до закључка да свако има право на срећно и безбрижно одрастање.

Дечија недеља

Датум: 28. Septembar 2018 17:55 Категорија: Новости

Радионица "Пројектна настава"

Датум: 26. Septembar 2018 23:25 Категорија: Новости

Радионица ''Пројектна настава'' за наставнике у разредној и предметној настави који су исказали интересовање да ближе упознају овај метод наставе и учења одржана је 26. септембра 2018. Реализатор радионице била је Милена Васић, стручни сарадник – педагог.

Амбијентална настава - III разред

Датум: 22. Septembar 2018 18:13 Категорија: Новости

Учитељице 3. разреда са својим ученицима 20.9.2018. посетиле су брдо у оближњој околини, до кога се долази пешачком стазом и реализовале амбијенталну наставу кроз часове српског језика, природе и друштва и чувара природе, Орјентација у природи, Важно је бринути о себи и околини.

Дан пешачења у Србији

Датум: 17. Septembar 2018 20:54 Категорија: Новости

У суботу 15. 9. 2015. године у организацији ПД "Горњак" и Спортског савеза општине Петровац на Млави организована је акција "Дани пешачења у Србији" намењена свим грађанима, а посебно ученицима на територији наше општине.  Ученици. учитељи и наставници наше школе су се прикључили овој акцији.

Угледни час из грографије и историје

Датум: 13. Septembar 2018 22:20 Категорија: Новости

У одељењу VII-3 13. 9. 2018. године одржан је угледни час из предмета историја- географија.
Наставна једниница: Велика географска открића, Осносвни подаци о континенту Азија.
Тип часа: Утврђивање

Релације за превоз ученика - време поласка

Датум: 31. Avgust 2018 17:03 Категорија: Новости