Одговоран однос према здрављу-тематска настава

Датум: 27. Oktobar 2022 11:47 Категорија: Новости

У свим одељењима трећег и четвртог разреда наше школе одржана је тематска настава под називом "Одговоран однос према здрављу", у петак 21. 10.2022. године.
Ученици су поновили знања о значају воћа и поврћа у исхрани, упознали неке од заразних болести, начине како да се брину о себи и сачувају друге, упознали неке лековите биљке и њиову улогу у заштити здравља. Такође су радили увиђању повезаности духовног и телесног здравља и примени наученог у свакодневном животу. У четвртом разреду посебно је био акценат на менталном здрављу.

Срећан рођендан

Датум: 19. Oktobar 2022 22:39 Категорија: Новости

У понедељак 17.10. 2022. године наша школа је поносно прославила свој 188. рођендан у присуству ђака, радника школе и многобројних гостију који су дошли да га прославимо заједно.                                                                                                                      Све присутне најпре је поздравио директор школе и пожелео добродошлицу, а онда је приказана презентација о раду и активностима школе као и многобројним успесима наших ученика на такмичењима у протеклој школској години.
 Ученици су  са великом радошћу, приредбом, лепим речима, музиком, песмом и глумом честитали рођендан својој школи.
Након тога подељене су јубиларне награде радницима школе, а потом и награде ученицима и наставницима који су остварили успехе на такмичењима у појединачној и екипној категорији у протеклој школској години.
Драга наша школо срећан ти рођендан!

Тематска настава

Датум: 16. Oktobar 2022 09:12 Категорија: Новости

У нашoј школи су 13. 10. и 14. 10. 2022. године у одељењима другог разреда, одржане  тематске наставе " Јесење боје и Здрави стилови живота".
Ученици су успешно и мотивисано урадили све постављене задатке, били веома креативни и направили укусне продукте које су са задовољством појели.
Уз богатство јесењих боја, мириса и укуса, није било тешко промовисати здраве стилове живота.

Глумимо у правом филму

Датум: 16. Oktobar 2022 00:10 Категорија: Новости

Ученици наше школе из подручног одељења Лесковац су учествовали  у снимању филма о Николи Тесли.   Школу је посетила екипа филма која снима овај филм на територији наше општине.
Неколико сцена филма снимљено је у школи у Лескоцу, а ученици одлично одиграли додељене улоге.

Волим француски

Датум: 15. Oktobar 2022 23:29 Категорија: Новости

Наша пкола је као чланица мреже "Волим франуски" била позвана на прославу другог рођендана  ове мреже у петак 30.9.2022.године у Културном центру града Београда.
Церемонију је оворио директор француског института, Станислав Пиерет, а присуствовали су и други педставници француског Института Александра Маљеан, као и Аташе за француски језик Франк Идиња.
Поредразмене добрих искустава, добили смо и пуно речи похвале и подршке за труд ученика, а пре свега и због тога што у нашој школи ученици имају привилегију да се припремају за испите Делф 1 и А2 и добију међународно признате дипломе у означавању француског језика.

МИ У ДЕЧИЈОЈ НЕДЕЉИ

Датум: 10. Oktobar 2022 01:10 Категорија: Новости

Завршена је још једна веома лепа, занимљива и богата активностима Дечија недеља у нашој школи.
Много радости, осмеха, боја,загрљаја, топлине и љубави украсило је дане прве недеље октобра и још једном смо потврдили да заједно можемо све, а да детињство и другарство руше све границе.
У активностима Дечије недеље учествовали су сви радници и ученици наше школе, вредно, мотивисано и уз много маште,креативности и труда успели да остваре све планиране активности.

Дечија недеља

Датум: 02. Oktobar 2022 16:52 Категорија: Новости

Европски дан језика

Датум: 30. Septembar 2022 07:28 Категорија: Новости

Европски дан језика реализован је и у нашој школи 26. септембра 2022. године у оквиру секције енглеског и француског језика.
Ученици од петог до осмог разреда учествовали су у промоцији страних језика са наставницама Маријом Богомировић и Драганом Бранковић.

Радионица Ученичког парламента

Датум: 28. Septembar 2022 13:53 Категорија: Новости

У оквиру Недеље истраживача, пројекта који реализује Научни клуб ОШ "Јован Шербановић" Рановац, а у који су се укључили чланови Ученичког парламента  ОШ " Бата Булић, данас је реализована радионица "Летећа Ана " за чланове Парламента,
Ученици, учесници радионице гледали су филм о девојчици која има сметње у развоју, учествовали у дискусији о различитости међу децом и инклузији у образовању и креирали су плакате који промовишу различитост и инклузију,
Радионицу су организовале и водиле Милена Васић, педагог и Данијела Живковић. библиотекар.

Дружење са ватрогасцима

Датум: 25. Septembar 2022 21:31 Категорија: Новости

Сектор за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова низом манифестација широм Републике Србије у периоду од 17. до 24. септембра обележава Дан сектора за ванредне ситуације.
Овим поводом су се ученици млађих разреда наше школе дружили са припадницима Сектора за ванредне ситуације, уз демонстрацију тактичко-техничког  збора, јавних-показних вежби Ватрогасно-спасилачке јединице Петровац на Млави и едуацију о поступању и препорукама у области заштите и спашавања,
Сваком детету је поклоњена бојанка-приручник " Азбука безбедности" за понашање у ванредним ситуацијама.